Rok 2023 to rok bardzo ważnego i uroczystego jubileuszu. Uczelnia Korczaka, której organem założycielskim jest Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, obchodziła 30-lecie swojego istnienia.

Obchodom towarzyszyły liczne prelekcje, spotkania oraz wydarzenia.

Wydział w Olsztynie rozpoczął oficjalne obchody 30-lecia, seminarium naukowym „Wychowywać jak Korczak. Promowanie praw dziecka i edukacji alternatywnej w Polsce”. O Korczaku, pierwszym rzeczniku praw dziecka oraz współczesnych interpretacjach jego idei wychowawczych w części plenarnej seminarium opowiadali prof. Barbara Smolińska-Theiss oraz ks. prof. Adam Solak. W Wydziale Zamiejscowym Uczelni Korczaka w Szczecinie odbyło się seminarium naukowe „Doświadczenie – refleksje – wizje”, którego tematem przewodnim była superwizja pracy socjalnej. W Wydziale Nauk Humanistyczno-Społecznych w Lublinie miała miejsce inspirująca konferencja naukowa „Szkoła dziś i jutro. Współczesne wyzwania edukacji XXI wieku”.

17 maja 2023 r. – to data, która na długo zapisze się w historii środowiska akademickiego Uczelni Korczaka.  To właśnie w tym dniu, w ramach obchodów jubileuszu 30-lecia, odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Wydziału Nauk Społecznych przy ul. Lirowej 27 w Warszawie i seminarium naukowe „30 lat Uczelni Korczaka. Perspektywy rozwoju pedagogiki i polityki społecznej”. Uroczystości towarzyszył piękny jubileusz 50-lecia pracy naukowej prof. Juliana Auleytnera, założyciela Uczelni i Rektora Seniora.

Rok jubileuszowy to również powiększenie się Grupy Edukacyjnej Uczelni Korczaka. Powstały Licea Korczaka! To kolejne miejsce, obok Korczakowskich Szkół Marzeń i Poradni psychologiczno- pedagogicznych, poszerzające możliwości edukacyjne Uczelni. Od nowego roku szkolnego, będą funkcjonować w 4 miastach w Polsce, tj. Warszawie, Olsztynie, Katowicach oraz Lublinie.

To był niezwykły, inspirujący i twórczy czas, pełen spotkań ze specjalistami, praktykami oraz sympatykami Uczelni Korczaka.

Składamy życzenia wszelkiej pomyślności w działaniu, w kolejnych latach.