Ciekawe lekcje

Klasę 1a odwiedzili…niezwykli goście

Realizacja projektu „Uczniowie czytają, Europę poznają”

W środę 20.03 klasę 3a odwiedziły Panie z Biblioteki Pedagogicznej. Na tej lekcji dzieci poznały Francję i jej kulturę.

Uczymy się czegoś po coś!

Edukacja przyrodnicza to budzenie zainteresowania środowiskiem przyrodniczym! 🌸

Edukacja przyrodnicza to zachwycanie się światem! 🪻 Edukacja przyrodnicza to stawianie pytań! 🌷

Edukacja przyrodnicza to eksperymentowanie!🌿

Warto wykorzystywać różne sytuacje, by pobudzać ciekawość świata, obserwować otoczenie, sadzić, podlewać, pielęgnować i zadawać różne pytania, które skłonią uczniów do zastanowienia, jak coś powstaje, skąd się bierze dany produkt. Uczniowie klas 1-3 w akcji przyrodniczej.

Ciekawa lekcja edukacji społeczno-przyrodniczej w klasie 2a podczas której przypomnieliśmy sobie zawód rolnika i jego ciężką pracę wykonywaną przez cztery pory roku. 🚜👨‍🌾💚

Jeden z uczniów – Aleksander Wróblewski przygotował prezentację dla swoich kolegów i koleżanek dotyczącą prac wykonywanych przez rolnika wiosną. Opowiadał również o współczesnych maszynach rolniczych, które ułatwiają rolnikowi pracę. Lekcja była bardzo ciekawa i wzbudziła zainteresowanie wśród uczniów.

Realizując zadania zawarte w innowacji ,,Klasa w terenie ” uczniowie klasy 3c opuścili salę lekcyjną i udali się w teren, na zajęcia pod hasłem – Ortografia w przyrodzie. 🔡🌳🌿

Zadaniem uczniów podzielonych na dwuosobowe grupy było znalezienie jak najwięcej wyrazów ,,przyrodniczych’’ z trudnością ortograficzną w nazwie. Uczniowie bardzo się starali, terenowa edukacja na świeżym powietrzu nie tylko uszczęśliwiła dzieci, ale również wpłynęła na zaangażowanie różnych zmysłów. Podczas podsumowania zajęć w klasie dzieci z zapałem zabrały się do zilustrowania słowniczka ortograficznego i ciekawej pracy o tematyce przyrodniczej.

Wiosenne sadzenie roślin w zerówce 🌱🪻💚

W oczekiwaniu na przyjście wiosny rozpoczynają się prace w ogrodzie. Nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, jakie są niezbędne warunki do rozwoju roślin. Dzieci zasiały rzeżuchę, posadziły cebulkę oraz kwiatki. 🧅🪻 Kącik przyrodniczy w sali będzie miejscem do prowadzenia bezpośredniej obserwacji roślin, a przedszkolaki będą mogły nauczyć się systematyczności przy codziennym podlewaniu i pielęgnowaniu kiełkujących nasion.

Uczniowie klasy 2b złożyli wizytę w aptece

Celem wycieczki było poznanie pracy farmaceuty, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy – bliżej poznały zawód aptekarza, wspólnie robiły leki oraz dowiedziały się, gdzie są one przechowywane. Wizyta w aptece była bardzo ciekawa i pouczająca.

Doskonała praca, zabawa, kreatywność podczas lekcji o teatrze i duży „zastrzyk” wiedzy podczas realizacji zadania projektowego DZIEŃ MINCERZA z projektu „Mogę być, kim chcę”, to wszystko w klasie IIa.

Zajęcia profilaktyczne

29 lutego uczniowie klas czwartych brali udział w lekcji „ON-OFF uzależnienie od telefonu komórkowego”, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie. 📵📱 Spotkanie prowadził Pan Tomasz Kosielski Kierownik Biura Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Ciechanowie. Uczniowie dowiedzieli się jak szkodliwy wpływ na mózg młodego człowieka ma zbyt długie używanie telefonu komórkowego oraz komputera. Wspólnie policzyli średnią czasu jaką przeznaczają w ciągu tygodnia, miesiąca oraz roku na korzystanie z tych urządzeń. Dowiedzieli się co to jest hejt w sieci oraz jakie mogą być jego skutki. Uczniowie wykonali pracę plastyczną – skrzydła, na których pokazali jakie mają marzenia oraz jakie mogą spotkać zagrożenia.

22 lutego klasy 4 i 5 wzięły udział w ciekawej lekcji poprowadzonej przez Pana Michała Panfila – wujka naszego ucznia Jasia. Pan Michał na co dzień pracuje w Niemczech w szkole Montessori. Lekcja dotyczyła tematu sukcesu oraz dążenia do celu, który sobie wytyczyliśmy, słuchaniu siebie i wierzeniu w swoje możliwości. Uczniowie aktywnie pracowali w czasie lekcji, wypisywali swoje zalety, a następnie prezentowali zalety swoich kolegów. Zajęcia były bardzo interesujące, ale przede wszystkim pouczające. Dziękujemy!!!

W klasach 4a i 7a odbyły się zajęcia mające na celu edukację uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanie zagrożenia zdrowia i życia. 🚑

Lekcje poprowadziła Pani Aleksandra Dąbrowska – doświadczona pielęgniarka i ratownik medyczny. Uczniowie mogli przećwiczyć praktyczne umiejętności, które są tak ważne podczas udzielania pierwszej pomocy. Bardzo dziękujemy Pani Oli za poświęcony czas i przekazanie cennej wiedzy

Wywiad z leśnikiem

20 lutego br. klasa 8 wzięła udział w ciekawym spotkaniu z leśnikiem. Odbyło się ono w ramach projektu edukacyjnego „Szkoła ekologicznie zaangażowana”. Przedstawiciele klasy, Lena Sadowska i Mateusz Wdowiński, przeprowadzili wywiad z panem Arkadiuszem Wendą z Nadleśnictwa Lekowo. Operatorem kamery był Gabriel Uliczny. Pytania dotyczyły zarówno
codziennej pracy, jak i niezwykłych doświadczeń z nią związanych. Spotkanie z tak doświadczonym leśnikiem było dla uczniów nie tylko interesujące, ale również bardzo pouczające.

9 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pizzy. Była to doskonała okazja do liczenia i dobrej zabawy na lekcjach matematyki.

Na lekcji matematyki w klasach piątych uczniowie próbowali swoich sił w reklamie. W parach uczniowie wykonali plakaty przedstawiające wielokąty i ich własności, a następnie prezentowali swoje oferty na forum klasy, zachwalając swoje figury. Na niektórych ofertach reklamowych pojawiły się humorystyczne napisy i żarty.

Nie ma większego piękna nad życie, 

John Ruskin

Uczniowie klas trzecich i drugich naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym – panem Sebastianem Macfałdą – rodzicem ucznia klasy 3c. Podczas spotkania uczniowie uczyli się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej i jakie informacje należy podać dyspozytorowi pogotowia, zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Z wielką uwagą dzieci przyglądały się, jak Pan Sebastian demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na fantomie. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych, wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania odpowiedzialnej pracy ratownika medycznego, wdrażania dzieci do pomocy potrzebującym oraz do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wspólnych zabaw. Bardzo dziękujemy Panu Sebastianowi Macfałdzie za spotkanie i cenne wskazówki.

Dzieci z klas 0 i 3b gościły podczas zajęć rodziców Kamila i Wojtusia, którzy opowiedzieli o zawodzie pielęgniarza.👩‍⚕️💉🏥 Podczas spotkania dzieci pokonały lęk przed zabiegami medycznymi oraz wzbogaciły i utrwaliły swoje wiadomości na temat dbania o zdrowie. Zaproszeni goście zaprezentowali uczniom jak należy przeprowadzać pierwszą pomoc. Dziękujemy za ciekawą lekcję, za zaangażowanie i przekazanie cennej wiedzy. ❤️