twp_o_nas

Celem Naszej Szkoły jest:

wspomaganie rozwoju osobowości młodego człowieka tak, aby stał się dojrzały, odpowiedzialny i samodzielny, potrafił cieszyć się życiem oraz był otwarty na drugiego człowieka.

Misja szkoły to:

„ABY CZŁOWIEK STAWAŁ SIĘ CORAZ BARDZIEJ CZŁOWIEKIEM,

AŻEBY BARDZIEJ  BYŁ, A NIE TYLKO WIĘCEJ MIAŁ,

ABY UMIAŁ BARDZIEJ BYĆ Z DRUGIM I DLA DRUGICH. ”.

Nasza szkoła jest miejscem szczególnym, chcemy w  niej dostrzegać indywidualne potrzeby uczniów, ale także ich zdolności i zainteresowania. Nie tylko uczniowie zdolni mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Biorąc pod uwagę, że każdy człowiek ma talent, staramy się wspomagać uczniów, niepewnych swoich możliwości.

Rok szkolny to oprócz nauki seria ciekawych projektów oraz różnorodnych imprez i uroczystości. Wiele z nich weszło już na stałe do szkolnego kalendarza. Tradycją naszej szkoły stały się spotkania społeczności szkolnej z rodzicami uczniów. W tym gronie obchodzimy szkolne święta, Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Raz w roku spotykamy się w Imieniny Szkoły– wspólne świętowanie, integracja i wspaniała zabawa stanowią o niezwykłej, niepowtarzalnej atmosferze tego święta. Obchodzimy Dzień Języków. Uczniowie poznają wtedy kulturę i tradycje krajów posługujących się językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim. Dzięki temu nauczanie języków w naszej placówce jest ciekawe i atrakcyjne.

Dbamy także, aby polska kultura i zwyczaje nie były obce naszym uczniom. Dzięki licznym wycieczkom poznajemy najciekawsze zakątki naszego kraju; uczestniczymy również w wyjazdach edukacyjnych do teatrów i muzeów.

Organizujemy uroczystości z okazji świąt państwowych, przy okazji których nasi podopieczni poznają historię i okoliczności tych wydarzeń.

Oprócz imprez i uroczystości, które przeżywamy wspólnie jako społeczność szkolna, podejmujemy inicjatywy oraz realizujemy programy dedykowane dla różnych grup wiekowych.

W rozwiązywaniu problemów pomaga młodzieży i rodzicom pedagog szkolny.

Do rozwoju kultury czytelniczej inspiruje biblioteka szkolna.

Opiekę medyczną zapewnia pielęgniarka szkolna.

Uczniowie aktywnie uczestniczą w konkursach przedmiotowych oraz w innych konkursach na terenie miasta i regionu.

Chętnie biorą udział w rozgrywkach sportowych i osiągają wysokie lokaty.

Oferta edukacyjna szkoły jest niezwykle bogata, ciekawa i inspirująca.

Uczniowie w gimnazjum, łącząc przyjemne z pożytecznym, nie mogą narzekać na nudę!

Szkoła stara się realizować każdy ciekawy pomysł, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i rodziców.