Zajęcia świetlicowe

Zajęcia pozalekcyjne

Świetlicowe zajęcia pozalekcyjne pozwalają dzieciom zachować balans pomiędzy nauką a czasem wolnym, a jednocześnie dostarczają konstruktywnej rozrywki. Zaszczepianie w dzieciach pasji i wspieranie rozwoju zainteresowań ma ogromne znaczenie przede wszystkim w dobie cyfryzacji. Zajęcia pozalekcyjne to nie tylko sposób na zabicie czasu. W wielu przypadkach zainteresowania przeradzają się w pasje, które, systematycznie pogłębiane, mogą przynieść uczniom całe mnóstwo korzyści. Dodatkowe zajęcia umożliwiają doskonalenie różnorodnych umiejętności i co najważniejsze, pozwalają odkryć w sobie talenty. Bo kto wie, może w każdym dziecku drzemie prawdziwy wirtuoz, artysta lub sportowiec. My staramy się systematycznie te pasje rozwijać.

W całej szkole robi się kolorowo i wiosennie.

Ten tydzień dla uczniów świetlicy był podróżą w krainę marzeń i kreatywnej jesiennej twórczości Towarzyszyła nam twórczość plastyczno - techniczna teatr gry ruchowe zabawy muzyczne, a przede wszystkim doskonała zabawa.

Na zajęciach w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy realizację kolejnej - trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji ,,Dzieci uczą rodziców "Za nami lekcja 1 ,,Bezpieczny uczeń"

W październiku jesień zagościła na dobre w naszej świetlicy. Początkowo sale rozweselały kolorowe liście i widok jesiennych drzew a stopniowo dołączały do nich inne prace. Dzieci bardzo chętnie tworzyły różnorodne prace wykorzystując barwy i skarby jesieni tworząc tym samym cykl zajęć poświęconych tematyce jesiennej.

A oto zajęcia świetlicowe z udziałem uczniów SP TWP pełne edukacyjnych działań pomysłów zabawy, a także ciekawych prelekcji i  własnej twórczości. Zajęcia świetlicowe, to możliwość codziennej zabawy, odpoczynku, komunikacji z innymi, ale przede wszystkim czas cudownej zabawy z innymi.