Sukces!

Dziś, 11.12.2021r klasa 1B wzięła udział w konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe „Hej kolęda” Miło nam poinformować, że zajęliśmy 2 miejsce w kategorii zespoły wokalno - taneczne

Pani starosta Joanna Potocka-Rak powiedziała , że oglądając występ klasy 1B od razu widać, że te dzieci są stworzone do występów na scenie

Gratulujemy uczniom i nauczycielom!

17 listopada 2021 r. odbył się XVIII Konkurs Recytatorski Poezji Romantycznej, którego organizatorem było Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. W kategorii wiekowej - młodzież szkół podstawowych kl. VI - VIII Alicja Kaszubowska zajęła II miejsce. Przewodniczącą jury konkursowego była Elżbieta Romanowska znana aktorka teatralna i filmowa
Gratulujemy!

Za nami podsumowanie konkursu „ Lekcje ciepła – Audiobook” organizowanego przez PEC Ciechanów. Konkurs był nawiązaniem do organizowanej corocznie akcji edukacyjno- ekologicznej, gdzie dzieci  uczą się czym jest ciepło i jak racjonalnie z niego korzystać. Wielkie brawa dla wszystkich uczestników, wśród których nie zabrakło naszych uzdolnionych uczniów: Antoniny Porady, Magdaleny Bucior, Laury Karpińskiej, Kamili Ruszczyńskiej i Michała Długołęckiego.  

 
 
 
 
Brawa dla Pierwszaków Klasy 1C i 1B wygrały konkurs „Serenada dla dzieci - bezpieczni w szkole”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
 
Szymon Bochnia, uczeń kl. 1c naszej szkoły otrzymał I miejsce w Charytatywnym Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. Brawo! Brawo! Brawo!
 
 
 
Gratulujemy naszym uczniom! Życzymy dalszych sukcesów!
 
 
Nagrody prezydenta dla najzdolniejszych uczniów naszej szkoły. Gratulujemy!
 
 
 
Hubert Rybicki 👨‍🎓🏆❣II miejsce w konkursie recytatorskim organizowanym przez PCKiSZ❣🏆 😀 Brawo ❣🏆 
 
Kolejny sukces Ali
Alicja Kaszubowska potrafi czarować nie tylko pięknym wokalem ale także poetycką recytacją Do swoich licznych sukcesów doliczyć może II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim ,Słowa Bliskie Młodym” pt. ,,Liryki Norwida”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
 
 
 
Wśród szczęśliwej dziesiątki wylosowanych uczestników w podsumowaniu Młodzieżowego Wirtualnego Rajdu Rowerowego PCK. znaleźli się uczniowie SP TWP.Dziękujemy za udział oraz serdecznie gratulujemy
 
 
 
Brawo Weronika!
Nagroda w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta Ciechanów  z okazji obchodów 17 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Zadaniem było odnalezienie na terenie naszego miasta min 5 różnych miejsc w Ciechanowie, które zostały zmienione, zrewitalizowane, wyremontowane lub wybudowane przy udziale środków unijnych, wykonanie zdjęć, w tym jedno selfie.
Gratulujemy uczennicy kl. IVb- Weronice Wojciechowskiej.
 
 
Uczennica klasy 3b Julia Klimkiewicz pływajaca w Klubie Pływackim Ciechanów brala udzial w I Ogólnopolskich Sztafetowych Zawodach Pływackich w Mławie w dniu 15.05.2021. Zajęła ona tam 3 miejsce w kategorii wiekowej 10 lat - 50 m grzbietem i 3 miejsce w tej samej kat. wiekowej - 50 m stylem dowolnym, Gratulujemy!!!
 
Wyniki Ligi Zadaniowej 2021- I LO W CIECHANOWIE
 
 
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom SP TWP- Alicji Kaszubowskiej za zajęcie I miejsca,
Mikołajowi Wiśniewskiemu - II miejsca oraz Mikołajowi Olszewskiemu - III miejsca w Lidze Zadaniowej
w sekcji społeczno-historycznej ,Oliwia Turadek - II miejsca w Lidze Zadaniowej w sekcji
humanistyczno - artystycznej oraz Zofii Śledzińskiej za zajęcie III miejsca w sekcji języków obcych(
język angielski) Jesteśmy niezmiernie dumni! Gratulujemy!
 
„Ekologiczne miasta przyszłości” 🌞💫♻️ oczami dzieci - wyniki konkursu
W ramach projektu „SPINaj naukę” rozstrzygnięto konkurs „Ekologiczne miasta przyszłości”, w którym głównymi nagrodami są m.in. klocki z serii LEGO 🥳
Konkurs polegał na zbudowaniu modelu miasta, które jest wolne od wszelkich zanieczyszczeń lub stworzenia modelu robota, który rozwiązuje jeden z problemów ekologicznych takich jak: sprzątanie odpadów na lądzie lub w wodzie, smog i zanieczyszczenie powietrza, zbyt mały udział recyklingu w produkcji, za duże zużycie wody i źródła energii, emitujące dużą ilość gazów cieplarnianych.
Główne nagrody w kategorii makiet miasta przyszłości otrzymali:
Julia Gajewska – 14 lat
Klaudia i Kamil Wróblewscy – 12lat/8lat
Albert Łepkowski – 10 lat
Główne nagrody w kategorii robotów otrzymali:
Marcelina Przęzak – 7 lat
Antonina Puczyńska – 11 lat
Michał Wdowiński – 14 lat
Autorzy pozostałych prac w obu kategoriach również zostaną nagrodzeni.
Konkurs jest elementem projektu „SPINaj naukę” realizowanego we współpracy z
Stowarzyszenie "Społeczeństwo i Nauka SPIN"
ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Ach… co to był za dzień! 😄 Wczoraj, 12 kwietnia, w siedzibie PEC przy ulicy Tysiąclecia, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, pod hasłem "Ciepło systemowe kontra niska emisja". W tym roku wpłynęło do nas prawie 100 prac! Wszystkie piękne i bardzo pomysłowe, dlatego niesamowicie ciężko było nam wyłonić kilkanaście zwycięskich, ale udało się! 
Kochani uczestnicy! Dziękujemy za udział w naszym konkursie. Liczymy na Was również w kolejnych edycjach Lekcji ciepła 
Serdeczne podziękowania kierujemy także do członków naszego Jury konkursowego. W tym roku w całej formule programu wprowadziliśmy wiele zmian. Nie obyło się także bez nowych nazwisk w składzie Komisji 😉 i tak oto Przewodniczącym naszego Jury zgodził się zostać Pan Marek Zalewski- artysta, plastyk. Mistrzu- jest nam niezmiernie miło, że zasilił Pan nasz skład i służył fachową radą  w Komisji gościliśmy również Pana Adama Krzemińskiego- dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Ciechanowie i Panią Marzenę Lentowszczyk- kierownika Parku Nauki TORUS. PEC Ciechanów reprezentowały Pani dr Małgorzata Niestępska- Prezes Zarządu PEC Ciechanów i Kaja Kamińska- koordynatorka projektu. Jury nagrodziło i wyróżniło w sumie 14 osób. PEC Ciechanów przyznał także 2 specjalne wyróżnienia za aktywność w programie Lekcje ciepła.
I miejsce- Magdalena Bucior SP TWP
II miejsce- Roksana Paprocka SP 7
III miejsce- Małgorzata Tenderenda SP TWP oraz Jakub Mikulski SP 3
Wyróżnienia:
Bianka Bral SP7, Maja Biegalska SP4, Oliwia Ozdarska SP 7, Wiktoria Kędzierska SP TWP, Gabriel Barański SP 7, Nikola Raszyńska SP 3, Maciej Gadomski SP 3, Oliwia Olszewska SP 5, Anna Ropelewska SP 7.
Wyróżnienia za aktywność w programie Lekcje ciepła:
Michalina Szarlak SP4, Stanisław Tomczak SP4.
Gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wczorajszego wydarzenia.
Ciepło pozdrawiamy
Zespół PEC

A oto kolejne dyplomy 🙂🏆dla Mai Miłoboszewskiej🙂🏆❣ i Julii Klimkiewicz 🙂🏆❣ Brawo 👏❣

Robo Coding

Kuba nasz "technical-man". Jest uczniem Szkoła Podstawowa TWP.
Dla niego nie ma rzeczy nie możliwych dajcie mu 8 klocków silnik, czujnik a zbuduje wam prom kosmiczny!

 

W ramach zajęć dodatkowych przeprowadzono wewnątrzszkolne konkursy:

konkurs ortograficzny

konkurs w układaniu kostki Rubika

konkurs matematyczny

Uczniowie klas najmłodszych którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce, otrzymali tytuł: Mistrza Ortografii Należą do nich:

1.Jan Bystrek kl 3a,

2.Barbara Grądzka kl.3a

3.Marcelina Gałązka kl 3 b,

4.Maja Miłoboszewska kl 3 b

W konkursie matematycznym klas 0 

Wspaniałymi mistrzami matematyki zostali egzekwo: Alan Szczepański,

Agata Ampuła

Zofia Traczyk.

Świetnymi mistrzami matematyki zostali:

Franek Stawicki

Maja Granoszewska

Tymon Sarnowski

Liwia Czarnewicz

Amelia Nawrocka

Nadia Nawab

Tobiasz Stefański

Aleksander Majewski

Mikołaj Wierzbicki

Maksymilian Losz

Bardzo dobrymi mistrzami matematyki zostali:

Aleksander Śmigielski

Julia Iglantowicz

Anna Mizerska

Mikołaj Wojciechowski

Julian Wrzosek

Antek Tatarek

Basia Trzcinska

Kamil Sadowski

Tomek Michocki

Marysia Puczyńska

Alicja Plewińska

W konkursie w układaniu kostki Rubika, wyłoniono:

I miejsce: Natalia Kaźmierczak

II miejsce : Wojciech Sikorski

III miejsce: Zuzanna Tatarak

Wszystkim uczniom gratulujemy!

 

 

Kolejne wyróżnienia w SP TWP

Agata Bielińska i Joanna Łepek- uczennice klasy VIII otrzymały wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie na prezentację multimedialną – “Chrzest Polski”.
 
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych ,uczniów szkół ponadpodstawowych oraz wychowanków placówek kulturalno-oświatowych od 14 do 19 roku życia (bez podziału na kategorie wiekowe).
 
Prace wykonane jako prezentacje multimedialne miały w swojej tematyce nawiązywać do wydarzeń dotyczących historii Polski związanych z Chrztem Polski.
Celem konkursu była promocja Święta Chrztu Polski jako nowego i bardzo ważnego święta.
 
W konkursie brano pod uwagę:
- umiejętne połączenie informacji o chrzcie Polski, uwzględniające jego przyczyny, przebieg i skutki w kontekście dziejów Polski i Europy;
- twórcze podejście do tematyki konkursu;
- samodzielność i spójność pracy;
- umiejętne wykorzystanie źródeł historycznych oraz dobór treści.
Gratulujemy!

SPECJALIŚCI OD POLSKIEGO I MATEMATYKI CZYLI FINALIŚCI KONKURSÓW KURATORYJNYCH

Jak co roku uczniowie naszej szkoły próbowali swoich sił w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Konkursy z języka polskiego i matematyki już dobiegły końca. Miło nam poinformować, że tegoroczne zmagania przyniosły sukcesy naszym reprezentantom. Oliwia Turadek z kl. VIII i Mikołaj Wiśniewski z klasy VII uzyskali TYTUŁ FINALISTY w konkursie z języka polskiego, zaś Igor Wszeborowski został FINALISTĄ w konkursie z matematyki. Gratulujemy uzyskanych wyników! Jesteśmy z Was bardzo dumni.

 

Karol Falęcki – uczeń naszej szkoły, zawodnik Promyk Ciechanów zdobył dziś brązowy 
medal w kat. -61 kadet na Pucharze Polski w Warszawie. Karol wygrał dwie walki w
trzeciej nieznacznie uległ ze zwycięzcą kategorii. Gratulacje.

 

 

 

Kochani! Z przyjemnością informujemy, że  dniu dzisiejszym (22.12.2020r.) o godz. 12.00 odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej Konkursu Plastycznego BOŻONARODZENIOWE ZWYCZAJE. Komisja miała nie lada wyzwanie. Wszystkie prace były naprawdę wyjątkowe. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie i ogłaszamy jego wyniki:
Kategoria – PRACA ZBIOROWA
• I miejsce – Klasa 0b Szkoła Podstawowa TWP Ciechanów
• II miejsce – Grupa 0a Szkoła Podstawowa TWP Ciechanów
• III miejsce – Grupa „Pracowite Króliczki” Niepubliczne Przedszkole Stumilowy Las Ciechanów
Wyróżnienie – Wiktor Rudnicki i Julia Rudnicka
Kategoria – PRACA INDYWIDUALNA
• I miejsce – Grzegorz Trzciński
• II miejsce – Natalia Serewicz
• II miejsce – Julia Mąka
Wyróżnienia: Natan Kustosz, Wiktoria Głuszczyk, Antoni Staniszewski, Lena Jakóbiak, Julia Kucharzak, Cezary Sułkowski, Sandra Garczewska, Filip Sadkowski, Sandra Nowakowska, Maja Konarzewska, Jakub Długoszewski, Szymon Ciuliński, Natalia Długoszewska, Alicja Kaczyńska, Dominik Dziuk, Joanna Kretkiewicz, Alicja Zajączkowska, Dawid Brodewicz, Kaja Grzelak, Zuzanna Rogowska, Kamil Krębski, Magdalena Wiktoria Nieroda, Julia Pawłowska, Alicja Pikus, Hanna Majkowska, Liliana Kacprzak.
Kategoria – NAGRODA PUBLICZNOŚCI
• Damian Kulicki (praca indywidualna)
• Grupa „Pracowite Króliczki” NP. Stumilowy Las Ciechanów (praca zbiorowa)
Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy!
W sprawie odbioru nagród skontaktujemy indywidualnie się z wszystkimi nagrodzonymi. Do zobaczenia przy okazji kolejnego konkursu!
Wszystkie prace można podziwiać w #CH_Mrówka. Zapraszamy!

A oto nasze kolejne muzyczne sukcesy 🏆❣👏 Wyróżnienie dla uczniów SP TWP ,,Zespół Zgrany" 🏆❣👏 oraz I miejsce dla Alicji Kaszubowskiej w I Konkursie Wokalnym ,,Kolędy i pastorałki "🏆❣👏

Kreatywność naszych uczniów jest godna uznania. Tym razem gratulujemy uczniowi klasy 6, Bartkowi Ostrowskiemu!

Sukces uczennic klasy VI i VII

16 grudnia 2020r. w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie wręczono dyplomy laureatom ,,XVII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Romantycznej". Wśród nagrodzonych znalazły się Oliwia Kozera i Aleksandra Michalska, które zdobyły wyróżnienia.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

XXII Przegląd Piosenki Turystycznej 🏆👏❣ to sukces Alicji Kaszubowskiej 👏❣🏆 - III miejsce 🏆 oraz Wyróżnienie 🏆🎉 dla uczniów SP TWP - Zespół Zgrany 🏆🎉Brawo🎉🏆❣
 
 
 
 
Klasa 0B 👩🏼‍🎓👨‍🎓❣za udział w konkursie ,,Zostań Św. Mikołajem" w dniu wczorajszym odebrała Nagrodę Główną 🏆❣Brawo 👏❣
Delegacja z klasy 0b z nagrodą za zajęcie 1 miejsca w konkursie. 
Nagroda główna dla klasy Ob w konkursie "Zostań św. Mikołajem"

 

W piątek odbył się wewnątrzszkolny konkurs „MATEMATYCZNE ZOO”, w którym uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą matematyczną, a także umiejętnościami komputerowymi. W wyniku konkursu wyłoniono z każdej klasy KRÓLA lub KRÓLOWĄ MATEMATYKI

Klasy I:

Ia-Bartosz W

łodkowski, Ib- Oliwier Wojciechowski, Ic-Filip Kałwa

Klasy II:

IIa- Natan Nowakowski, IIb- Alicja Konopka, IIc- Hubert Rybicki

Klasy III:

IIIa- Jan Bystrek, IIIb- Antoni Kołodziejski

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Brązowy medal w Szkolnych Mistrzostwach Szachowych pod patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów- uczeń klasy 8, Igor Wszeborowski. Gratulujemy!
 
Uczniowie nagrodzeni w konkursach " Nasi nauczyciele dawniej"- portret pani Ireny Borzęckiej wykonany przez uczennicę kl. 7- Patrycję Filipczak i pana Piotra Przewódzkiego wykonany przez ucznia klasy 5- Oskara Żukowskiego.  Najciekawszy strój szkolny w " Szkole przeszłości"- uczennice: Aleksandra Michalska, Nadia Mamińska, Maja Chojnowska- uczennice  kl. 7 i Julka Jasińska- klasa VI. Gratulujemy!

Karol Falęcki- srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim. Zawody odbywają się w Puławach w ramach - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży- Lubelskie 2020.

"Najlepsi Przyjaciele Dzików"

Klasy 0a i 0b wzięły udział w konkursie na Najlepszego Przyjaciela Dzików .Uczniowie klasy 0b zebrali 272 kg kasztanów, natomiast 0a - 257 kg. Dziękujemy Nadleśnictwu Ciechanów ,które wręczyło wszystkim uczestnikom konkursu upominki w postaci maseczek i słodyczy natomiast zwycięskiej  klasie zegar. Dziękujemy i Gratulujemy!

 

Nowy rok szkolny, kolejne nagrody i wyróżnienia dla uczniów naszej szkoły.

Uczennica klasy V SP TWP - Sadowska Lena otrzymała wyróżnienie w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im . Janusza Korczaka organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku za wiersz " Sen". 

Celem konkursu było:

Zachęcanie dzieci i młodzieży do udziału w konkursach organizowanych przez różne instytucje

pobudzanie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej

promowanie młodych twórców i ich talentów.

Gratulujemy Lenie i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy Mateuszowi Kopczyńskiemu - uczniowi klasy ósmej oraz absolwentowi naszej szkoły - Sebastianowi Klimkiewiczowi wygranej w konkursie "ANTY-HEJT" organizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie oraz FUSO 👏

Serdecznie gratulujemy  naszym uczniom SP TWP: Antoniemu Borkowskiemu, Zosi Szatkowskiej, Tymoteuszowi Sawickiemu oraz Lenie Matusiak, którzy wraz z Prezydentem Miasta: Krzysztof Kosińskim wzięli udział w tworzeniu audiobooka "Niesamowite przygody skarpetek 1'15 czterech prawych i sześciu".

 

"Ilustrujemy ciechanowskie". Konkurs był organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Ciechanów. Dzieci zachwyciły swoimi artystycznymi wizjami na temat mitycznego założyciela Ciechanowa  a wśród nagrodzonych znalazła się uczennica kl. 1a naszej szkoły Ania Smolińska. Gratulujemy talentu!

Rozstrzygnięcia kolejnych konkursów przedmiotowych i tematycznych Mazowieckiego Kuratora Oświaty
przynoszą nowe wspaniałe wiadomości. Z dużą radością informujemy, że uczeń klasy VIII SP TWP Aleksander
Tyjeński został finalistą konkursu tematycznego” Nie tylko sierpień 1980. Protesty i ruchy społeczne w Polsce w latach 1980-1981”. To kolejny uczeń z naszej szkoły, który powiększył grono uczniów z sukcesami w przedmiotowych i tematycznych rywalizacjach. Gratulujemy tych osiągnięć!

 

Prezentujemy wam laureatów konkursu "ZDOLNI NIEODKRYCI"
I miejsce
Maciej Krzemiński

Antonina Puczyńska, uczennica klasy 3a otrzymała DYPLOM LAUREATA w konkursie „ ALFIK HUMANISTYCZNY”, gdzie zdobyła 1 miejsce w województwie mazowieckim oraz 1 miejsce w kraju. GRATULUJEMY i życzymy dalszych SUKCESÓW!

POLONISTYCZNY FINALISTA Mateusz Suwiński, uczeń klasy 8 od początku roku szkolnego zmagał się z meandrami języka ojczystego uczestnicząc w konkursie organizowanym przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Uzyskawszy wysokie noty w etapie szkolnym zakwalifikował się do etapu rejonowego, a następnie reprezentował szkołę w etapie wojewódzkim. Praca Mateusza przyniosła efekt, gdyż uzyskał TYTUŁ FINALISTY. Gratulujemy!

 

Zespół ZGRANY I miejsce w XXI REGIONALNYM PRZEGLĄDZIE PIOSENKI TURYSTYCZNEJ w kategorii zespołów.
W SKŁADZIE:
 OPIEKUN - DOMINIK MOLEWSKI FORTEPIAN
ŚPIEW - ALCJA KASZUBOWSKA, OLIWIA TURADEK, WIKTORIA KOWALSKA
GITARY - MACIEJ KRZEMIŃSKI, MAJA ŻBIKOWSKA, IGOR RYBAK,
KULELE I JUMBA - KAROL KUKLAK
PERKUSJA - OLAF RZECZKOWSKI
KEYBOARD - MATEUSZ CERANOWSKI

XXI REGIONALNY PRZEGLĄD PIOSENKI TURYSTYCZNEJ to sukcesy uczennic SP TWP Oliwia Turadek I miejsce , Alicja Kaszubowska II miejsce  w kategorii solistów, akompaniament ZESPÓŁ ZGRANY
W SKŁADZIE: OPIEKUN-FORTEPIAN DOMINIK MOLEWSKI 
GITARY MACIEJ KRZEMIŃSKI 
MAJA ŻBIKOWSKA, IGOR RYBAK
UKULELE I BONGOSY KAROL KUKLAK 
PERKUSJA OLAF RZECZKOWSKI 
KEYBOARD MATEUSZ CERANOWSKI

Ala Kaszubowska ♥️ - uczennica SP TWP 👩‍🎓♥️ wyróżniona na Gali Wolontariatu. Jesteśmy dumni ❣❣❣ i gratulujemy ❣❣❣

Gratulujemy naszym "pływakom" Olkowi Garstce i Jarkowi Jaskulskiemu- uczniom klasy VII, którzy W Powiatowych Indywidualnych Zawodach w Pływaniu zajęli I i II miejsca. Czekamy na kolejne medale!

Sukcesy uczniów SP TWP w XVII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Romantycznej, który odbył się 19.11.2019r w Powiatowym Centrum Kultury. Gratulujemy!

Uczniowie naszej szkoły  reprezentują naszą szkołę w różnych dziedzinach, wielokrotnie z sukcesami. Maciej Stryjek – uczeń SP TWP został Mistrzem Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. Marta Płoska- Puchar Polski Poomsae - Białystok 2019 – III miejsce. Stanisław Trzciński- sporty elektroniczne.

13 czerwca 2019 roku w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego pt. "Malowane wiersze Juliana Tuwima". W gronie 7 laureatów ze szkół podstawowych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły : Julia Klimkiewicz z kl. 1b i Maria Zdunek z kl. 1a.
Wszystkie nagrodzone prace prezentowane są na wystawie pokonkursowej w holu biblioteki na 1 piętrze przy ul. Warszawskiej 34.
Zapraszamy!

Wojewódzki Konkurs Piosenki O Zdrowiu w Siedlcach (I dla tych młodych chłopców) i od razu ogromny sukces- II miejsce .Brawo chłopcy, gratulacje dla nauczyciela!


XVIII FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU I i II miejsce uczniów SP TWP i życzymy dalszych sukcesów w Siedlcach!

W międzyszkolnym konkursie ,,Wiedzy o Ekologii" uczniowie klasy 3- Zosia Śmigowska i Wiktor Margiel  zajęli III miejsce. Gratulujemy!

15 maja ogłoszone zostały wyniki 16 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego Lwiątko.  Konkurs Lwiątko wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze i adresowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych począwszy od klasy VII,  a także szkół gimnazjalnych oraz uczniów liceum i technikum.  Od 2019 roku organizatorem Konkursu jest Fundacja Akademia Młodych Fizyków. Konkursowi patronują między innymi  Wydział Fizyki, Astronomii  i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego  oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne. Podczas Konkursu  w każdym z 30 zadań należy wybrać jedną z pięciu podsuniętych odpowiedzi. Jest na to 75 minut, zatem tempo pracy nieuchronnie prowadzi do przegrzania mózgowego procesora. Ale na tym między innymi ta zabawa polega. W bieżącym roku szkolnym naszą szkołę reprezentowało 19 uczniów: 9 na poziomie klasy 7 i 8 szkoły podstawowej oraz 10 na poziomie klasy 3 gimnazjum. Miło nam poinformować, że dwoje uczniów klasy 3a gimnazjum:
Agata Mysiakowska i Stanisław Kowalski uzyskało zaszczytny tytuł TAON zdobywając co najmniej 75 punktów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych rezultatów!

Sukces Korneli Boniakowskiej , która w Legionowie wraz z grupą taneczną ,,Time for Dance" zajęła 3 miejsce.

Cieszymy się i gratulujemy! 

Do grona utytułowanych uczestników olimpiad przedmiotowych Mazowieckiego Kuratora Oświaty dołączyli w tym roku kolejni uczniowie naszej szkoły. Tytuł finalisty Olimpiady z Języka Polskiego zdobyły 4 osoby - Barbara Kolak I Jakub Jeskie w konkursie dla szkół podstawowych oraz Alicja Śmigowska i Gabriela Nastaszyc w konkursie dla oddziałów gimnazjalnych. Gratulujemy wiedzy, umiejętności oraz zapału i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu dzisiejszym uczniowie kl.0A i 0B  w Miejskim Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pluszowego Misia otrzymali Wyróżnienie za bajkę pt .,,Wróżki i piłkarze" w konkursie ,,Baśnie, Bajki i Bajeczki". Gratulacje!

Kolejny sukces uczniów SP TWP 😁👩🎓😊👨🎓😍 - III miejsce zajęli Maja Ryms😍 i Mateusz Ceranowski 🙂w międzyszkolnym konkursie ,,Ciechanów - moja mała ojczyzna"😍👩🎓😍👨🎓😁😊Gratulujemy 🤗❤🙂❤

 

 W II POWIATOWYM KONKURSIE PIEŚNI LEGIONOWEJ I PATRIOTYCZNEJ KU NIEPODLEGŁEJ”  Ciechanów 2019 I nagrodę w kat. do 16 lat wyśpiewał uczeń Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie – Jakub Jeskie przy akompaniamencie nauczyciela D. Molewskiego i uczennic SP TWP Agaty Mysiakowskiej- skrzypce i Anny Nałęcz- akordeon. Wyróżnienia i nagrody zdobyły również absolwentki naszej szkoły- Konstancja Molewska i Alicja Szemplińska.

Gratulujemy!!!

 

Uczniowie SP TWP w konkursie ,,Ciechanów moja ojczyzna" organizowanym przez
Niepubliczne Przedszkole Tęcza zajęli I,II,III miejsce. Gratulujemy!

DYKTANDO (nie tylko) DLA MISTRZÓW

        W miesiącu grudniu 2018 r. chętni uczniowie klas 0 - 3 wzięli udział w organizowanym przez Instytut Rozwoju Oświaty ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) Dla Mistrzów. Uczniowie mieli okazję wykazania się wiedzą i umiejętnościami z zakresu ortografii. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy wyniki konkursu, z których wynika, iż uczniowie klasy 2 a :Jakub Surażyński oraz klasy 3:Oskar Grzybowski otrzymali Wyróżnienia. Oskar zajął: 9 miejsce, natomiast Kuba 15 miejsce w ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) Dla Mistrzów. Gratulujemy i życzymy dalszych ortograficznych sukcesów!

 

TWP idzie jak burza! Mamy kolejnego finalistę tegorocznych konkursów kuratoryjnych, tym razem z matematyki. Po laur finalisty sięgnęła Agnieszka Lech, uczennica klasy III b oddziału gimnazjalnego. Gratulujemy gruntownej wiedzy i ponadprzeciętnych umiejętności!!!

Sukcesy naszych uczniów przechodzą w tym roku najśmielsze oczekiwania! Poznaliśmy nazwiska kolejnych finalistów konkursu kuratoryjnego, tym razem z biologii: Agata Mysiakowska z klasy III a oddziału gimnazjalnego i Kinga Lipka z klasy 8 SP. Gratulujemy, jesteście chlubą TWP!!! 

Rozstrzygnięcia kolejnych konkursów przedmiotowych Mazowieckiego Kuratora Oświaty przynoszą nowe wspaniałe wiadomości! Z dużą radością informujemy, że Piotr Kozłowski z klasy 3a został LAUREATEM konkursu z historii. Tym samym to kolejny uczeń naszej szkoły, który powiększył grono uczniów z sukcesami w przedmiotowych rywalizacjach. Gratulujemy tych osiągnięć!

Kolejna miła wiadomość dla naszej społeczności. Grono laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych MKO powiększyło się o kolejną reprezentantkę naszej szkoły. Anna Nałęcz, uczennica klasy 3b gimnazjalnej zdobyła tytuł finalistki konkursu z wiedzy o społeczeństwie. Dumni z naszej finalistki, gratulujemy jej i życzymy dalszych sukcesów!

Miło nam poinformować, że Stanisław Kowalski z kl. 3a uzyskał tytuł LAUREATA w tegorocznym konkursie przedmiotowym z fizyki organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Stasiek, który, przypomnijmy, jest również tegorocznym Stypendystą Marszałka Województwa Mazowieckiego, uzyskał ten zaszczytny tytuł osiągając maksymalną możliwą do zdobycia liczbę punktów. Lepiej się nie dało! Jesteśmy dumni i gratulujemy!