Ciekawe lekcje

ROK SZKOLNY 2019/2020
 
 
Kuchcikowo  zdrowo je i co roku więcej wie!
 

W dniu 26 września uczniowie klasy II a i II b odwiedzili WORD i uczestniczyli w bardzo atrakcyjnych zajęciach edukacyjnych, które  prowadziła pani Anna Smolińska.  Celem zajęć  było propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Uczniowie wykazali się dużymi  umiejętnościami pełniąc rolę np. policjanta kierującego ruchem drogowym,  bez trudu rozpoznawali najważniejsze znaki drogowe, kolory sygnalizacji oraz zasady przechodzenia na drugą stronę ulicy.  Dzieci obejrzały film, który był okazją do   uświadomienia sobie jak ważne jest bezpieczne zachowanie pieszego, rowerzysty czy pasażera. Zabawa, inscenizacja i kreatywne zadania przyczyniły się do poszerzenia wiedzy w  zakresie bezpieczeństwa. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali super  upominki,  które sprawiły im wielką radość. Radośni i z bagażem nowych doświadczeń wróciliśmy do szkoły.
  

 
Dzień Spadającego Liścia w SP TWP, czyli jak twórczo i aktywnie witamy jesień!
 

Dnia 16 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych  z Policjantem. Głównym celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze . Uczestniczące w spotkaniu dzieci  chętnie  odpowiadały na pytania zadawane przez zaproszonego gościa,  z dużym zainteresowaniem obejrzały film ilustrujący prawidłowe zachowania się pieszych na drogach. Razem z Panem Policjantem  dzieci ćwiczyły przechodzenie przez ulicę na pasach. Na zakończenie otrzymały odblaski.

 
 

26 sierpnia w naszej szkole uczniowie klas pierwszych bawili się na zajęciach adaptacyjnych, mających na celu przełamanie własnego onieśmielenia na tle grupy, doskonalenia umiejętności współpracy grupą,  angażowania  się we wspólne działania i przestrzegania  ustalonych zasad i reguł podczas zabaw i ćwiczeń . Dzieci chętnie brały udział pokonując kolejne zadania - zawody sportowe, segregowanie naturalnych materiałów i układanie z nich wzorów, dekorowanie według własnego pomysłu kredki. Dzieci bawiły się doskonale!

 

 Zajęcia adaptacyjne -dzień drugi

Dziś pierwszoklasiści po raz drugi uczestniczyli w zajęciach adaptacyjnych. Świetnie bawili się przy muzyce, rozwiązywali  zagadki związane ze szkołą, pięknie malowali farbami ilustracje przedstawiające szkołę. Bardzo sprawnie wykonywali ćwiczenia ze skakanką. Dzieci były bardzo zadowolone.

              BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

   Jednym z głównych priorytetów naszej szkoły jest bezpieczeństwo ucznia w  każdym  aspekcie. W związku z tym  w dniu 11 września br.  pracownik Straży Miejskiej  -  pani Anna Wodzyńska przeprowadziła w klasie II a i b zajęcia pod hasłem  ,,Bezpieczna droga do szkoły. Zajęcia były bardzo ciekawe, gdyż łączyły elementy edukacji  z zabawą. Na  „ upozorowanej  ulicy’’ uczniowie  pod  bacznym okiem strażnika uczyli się prawidłowego przejścia przez  jezdnię,   prawidłowej reakcji na sygnały świetlne  i   właściwych zachowań  uczestnika  ruchu drogowego. Pogadanka oraz pokaz miały  na celu nie tylko przybliżyć dzieciom zasady ruchu drogowego, ale i  uwrażliwić na niebezpieczeństwa czyhające na drodze.

ROK SZKOLNY 2018/2019 

 
Lekcja magicznej chemii  dla uczniów klasy 1a i 2b SP TWP  w Liceum Ogólnokształcącym im.
Zygmunta Krasińskiego to niezwykłe zabawy ciekłym oraz suchym lodem, zamrażanie roślin a
także ich tworzenie to także nauka połączona z fantastyczną zabawą. Dziękujemy!
 
 
W dniu 7 czerwca uczniowie klasy 8 i klas trzecich gimnazjum TWP uczestniczyli w warsztatach doświadczalnych z chemii zorganizowanych przez I LO im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie. Zajęcia zostały przygotowane przez uczniów klas biologiczno - chemicznych i biologiczno - medycznych pod kierunkiem p. E. Drzewieckiej w ramach II edycji Dni Odkrywcy i dotyczyły zagadnień chemii eksperymentalnej. Ciekawie pokazane i omawiane przez prowadzących doświadczenia, wzbudziły duże zainteresowanie przybyłych na warsztaty uczniów. Można było zobaczyć próby ogniowe, chemiczne świetliki i duszki, a nawet dżina. Dużym powodzeniem cieszyły się również doświadczenia z wykorzystaniem ciekłego azotu. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się, że nauka bywa trudna, ale jednocześnie jest bardzo ciekawa.

W ostatni poniedziałek uczniowie klas III gimnazjum-  grupy zaawansowanej języka angielskiego odbyli lekcję na pobliskiej hali. Michał, Mateusz i Maciek opowiedzieli o zdrowym stylu życia i odpowiednich ćwiczeniach. Reszta klasy starała się wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

W dniu 27 maja w klasie I a odbyły się zajęcia z Mamą i Tatą. Dzieci starannie przygotowały się do tych zajęć. Po powitaniu, słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność rodzicom za dobroć, cierpliwość, wyrozumiałość i serce, które wiele rozumie i wybacza. Następnie popisów było co nie miara. Jeden z uczniów przygotował zestaw ciekawostek przyrodniczych, inny opowiedział zabawne żarty o szkole i rodzicach, nie zabrakło wspaniałej gry na skrzypcach, tańca, czy pokazu sztuki walki - teakwondo. Na zakończenie uczniowie wręczyli rodzicom upominki i własnoręcznie wykonane laurki. Atmosfera spotkania była bardzo radosna i przebiegała w niezwykle rodzinnej atmosferze.

 

Dzień Matki  to szczególny i najpiękniejszy dzień w roku, któremu towarzyszy magiczna atmosfera. W tym dniu wszystkie Mamy obchodzą swoje święto, a dzieci mogą okazać im swoją miłość i szacunek. Z tej okazji w dniu 24 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej TWP uczniowie zorganizowali uroczystość dla swoich Mam. Po przywitaniu i montażu słowno-muzycznym odbyły się lekcje, na których dzieci miały okazję usiąść w ławce obok swojej Mamy. W klasie IV była to lekcja matematyki. Wspólne rozwiązywanie krzyżówki matematycznej czy rozwiązywanie zagadek logicznych oraz gra w sześcienne kości, polegająca na tworzeniu ułamków, ich porównywaniu były okazją do wspólnej zabawy z elementami rywalizacji oraz utrwalenia wiedzy matematycznej.
Na koniec nie zabrakło wykonanych własnoręcznie upominków („prestiżowych” wisiorków) oraz słodkiego poczęstunku.

 

Piątkowy poranek, bo już o 7:20, wszystkie mamy z klasy 2B spotkały się z okazji ich święta. Muzyka, taniec i piękne słowa towarzyszyły uczniom w wyrażaniu miłości i pozytywnych emocji dla swoich najdroższych Mam. Dopełnieniem były słodkości i listy przygotowane na tę okoliczność. Następnie odbył się szkolny koncert, a po nim lekcja, w której Mamy obserwowały, ale i brały czynny udział w poszczególnych zadaniach, które należało wykonać ze swoim dzieckiem. Tego dnia także towarzyszyły 2B zabawy i gry integracyjne. Była to chwila z Mamą i dla Mam. :*

 

24 maja w klasie Ib odbyła się lekcja otwarta, na którą zostały zaproszone wszystkie mamy z okazji Ich święta. Dzieci zaprezentowały mamom różne umiejętności: rozwiązywały rebusy, działania matematyczne, kończyły rozpoczęte zdania, układały rozsypanki wyrazowe, czytały piękny tekst o mamie oraz recytowały wiersz i śpiewały piosenkę z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. Nie zabrakło też wspólnych zabaw z mamusiami. Było miło, wzruszająco, zabawnie.

 

Zajęcia otwarte " Dzień Matki"

Dnia 24 maja w klasie 0 B zostały przeprowadzone zajęcia otwarte dla Mam z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach: recytowały wierszyki, śpiewały piosenkę "Dla Mamy", dobierały do sylaby ma- zakończenia, w wyniku czego powstawały wyrazy, jak  nazywamy swoje mamy np. mamusia, mateńka, mama. W kolejnym zadaniu dzieci wybierały paski z cechami swoich mam i naklejały je na płatkach kwiatów, które z kolei zaraz wręczyły mamie. W czasie przerwy śródlekcyjnej dzieci tańczyły przy piosence pt." Smerfy małe". W trakcie ostatniego zadania mamy bardzo chętnie pomagały swoim pociechom odkodować obrazek przedstawiający uśmiechnięte serce. Na zakończenie dzieci wręczyły upominki  w postaci samodzielnie wykonanych bransoletek z koralików oraz portrety Mam. Mamy były bardzo zadowolone.

 

14 maja 2019 r. uczniowie klasy Ib ze Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie uczestniczyli   w warsztatach czytelniczych ph. „W bibliotece można się bawić” zorganizowanych przez Małgorzatę Komor oraz Wiolettę Gałązkę z Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie. Okazją do spotkania był  Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Na zajęciach dzieci zapoznały się z książką Gwidona Miklaszewskiego pt. „Bajeczka   o książeczce”. Następnie na podstawie opowiadania samodzielnie stworzyły grę offline. Gratulujemy pierwszakom pomysłowości!

 

25.04.2019 uczniowie klasy VI uczestniczyli w warsztatach plastycznych, na których wykonali ekologiczne rzeźby. Poznali nową, ekologiczną metodę wyrazu plastycznego i jak zwykle przy takich okazjach świetnie się bawili.

 

W dniu 17. 04. uczniowie z klasy 7 wzieli udzial w warsztatach Wielkanocnych. Mlodziez miala mozliwosc poznania wielu tradycji zwiazanych z obchodami Świąt Wielkanocnych m.in. technika wykonania pisanek, kraszanek. Uczniowie zrobili samodzielnie ozdoby swiateczne. Wszystkim dopisywaly wysmienite humory. 

 

We wtorek klasa 6 uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych w PCKiSz w Ciechanowie  uczniowie stworzyli piękne tradycyjne ozdoby

 

Wycieczka do Gołotczyzny

Dnia 10 kwietnia klasy o A i B wyjechały na wycieczkę do Gołotczyzny do Muzeum Pozytywizmu. Pierwszą atrakcją był przejazd pociągiem. W Muzeum dzieci wykonywały palmy wielkanocne. Po  ukończonej pracy odpoczywały w parku piekąc kiełbaski przy ognisku oraz bawiąc się. Później odwiedziliśmy Zespół Szkół Centrum  Kształcenia Rolniczego  w Gołotczyźnie , gdzie dzieci zwiedziły  szkołę i jej otoczenie. Wycieczka była udana, a dzieci zadowolone.

 

    Uczniowie klasy I A mieli przyjemność gościć mamę Basi - panią Katarzynę Grądzką, która jest lekarzem. Pani Katarzyna przybliżyła dzieciom pracę lekarzy specjalistów. Pokazała niezbędne w pracy lekarza akcesoria tj. stetoskop, strzykawki, bandaże, rękawiczki, kroplówkę i inne. Uczyła jak badać puls i jak zachować się w trudnych sytuacjach, wymagających pomocy lekarza. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dziękujemy pani Katarzynie i zapraszamy za rok, z kolejną porcją ciekawej wiedzy.

 

Smacznie+ zdrowo = Wiosenne, kanapkowe rewolucje w 2b. 

 

Poranne kodowanie w klasie 2a, którego wytworem była ' żabka'.

 

Zajęcia w klasie 0 B

Dnia 3 kwietnia w klasie 0 B zostały przeprowadzone zajęcia mające na celu poznanie wiadomości  dotyczących znaczenia symboli związanych ze Świętami Wielkanocnymi, Dzieci kształciły umiejętności wypowiadania się zdaniami na określony temat. Prawidłowo dopasowywały informacje czytane przez nauczyciela do konkretnych zdjęć. Dokładnie i estetycznie wykonywały ćwiczenia w kartach pracy. Do zajęć wykorzystana została tablica multimedialna na której dzieci obejrzały film edukacyjny, grały w grę "Wielkanocne Memory" oraz kolorowały pisankę. Zajęcia bardzo się podobały.

 

Wykorzystanie robotów edukacyjnych na zajęciach z podstaw programowania ,wspaniała nauka i doskonała zabawa!

 

W piątek 29 marca uczniowie klasy VI spotkali się z pierwszakami na warsztatach Wielkanocnych. Efektem ich wspólnej pracy było wykonanie dekoracji świątecznych, kart oraz pisanek.

 

 Na zajęciach edukacji polonistycznej uczniowie klasy I A podczas realizacji tematu ,,Cuda z papieru’’ uświadomili sobie nie tylko zależności między szanowaniem książek i zeszytów, a wycinaniem lasów, a także poznali sztukę składania papieru zwaną origami. Efektem naszych działań było wykonanie czapki i łódki techniką origami. Oczywiście, wszystko było wykonane z gazet i zapisanego papieru przeznaczonego na makulaturę. 

 

Gra w szachy- nauka, zabawa, relaks!

 

„Świat barw”

Na zajęciach "Świat barw" dzieci miały za zadanie namalować farbami wiosenną łączkę. Praca poprzedzona była pokazem ilustracji o tematyce wiosennej. Dzieci z zaangażowaniem zabrały się do pracy i wykonały piękne prace plastyczne zgodne z tematem.

 

"Niesamowity świat higieny jamy ustnej"

20 marca uczniowie klas 0 uczestniczyli w spotkaniu ze stomatologiem Panią Anną Suwińską.  Było to jedno z działań zrealizowanych w ramach programu " Niesamowity świat higieny jamy ustnej" organizowany przez Instytut  Blenda-med  Oral-B w całej Polsce. Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo dbać o zęby i czym grozi brak właściwej higieny. Na zakończenie dzieci wykonały plakaty profilaktyczne.

Zajęcia kulinarne ,,Kuchcikowo" - smacznie i zdrowo  w SP TWP

Zajęcia taneczne  w SP TWP to relaksująca, wspólna zabawa uczniów, doskonała dawka dobrego humoru , a także sposób na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

 
Język polski w SP TWP to nie tylko okazja do zdobywania wiedzy podręcznikowej, ale inspiracja do poszukiwań i ciekawych rozwiązań metodycznych. Taką lekcją był język polski w dniu 15.03.2019 r. Uczniowie w ramach realizacji podstawy programowej przygotowali prezentację multimedialną pt." MOJA MAŁA OJCZYZNA- CIECHANÓW". Zaprezentowany materiał historyczny , kulturoznawczy i poglądowy ma posłużyć wykorzystaniu w pracy pisemnej uczniów- jakim będzie sprawozdanie. Połączenie obrazu i słowa wykorzystanego w prezentacji to sprawdzona forma uzyskiwania dobrych efektów pracy z uczniami i rozwijanie ich twórczej samodzielności.

Nie tylko się uczymy ale i dobrze bawimy

6 marca o godzinie 10:00 w naszej szkole odbyły się zajęcia z panem Hryniewiczem mające na celu uporządkowanie wiedzy historycznej uczniów klas trzecich przed kwietniowym egzaminem gimnazjalnym. Spotkanie odbyło się w luźnej, przyjaznej atmosferze co spowodowało, ze uczniowie aktywnie uczestniczyli w nietypowej lekcji, co bez wątpienia będzie miało przełożenie na ostateczne wyniki egzaminu.

 
07 marca 2019 r język polski w Szkole Podstawowej TWP w kl VII  wyglądał zupełnie inaczej niż zazwyczaj. Uczniowie w ramach pracy domowej przygotowali projekt pt. " Nasze korzenie".  Prezentowali ciekawy materiał, wędrując w " rodzinną podróż w czasie". Tego typu lekcje wzbudzają ciekawość uczniów, rozwijają kreatywność i komunikację językową.

Uczniowie klasy 3a wykonali prace pod tytułem "Krzyczę, krzyczę, wołam..." - wyrażanie emocji inspirowane "Krzykiem" Munch'a. Zajęcia podsumowały wiedzę na temat ekspresjonizmu. Do odrysowania form postaci posłużyły sylwetki uczniów.

 
W ramach realizacji Programu Profilaktyczno - Wychowawczego 05 marca 2019 r w Szkole Podstawowej TWP w Ciechanowie uczniowie mieli okazję spotkać się z Funkcjonariuszem Służby Skarbowej na prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną n/t " Hazard - nie dziękuję". Uczniowie w czasie prelekcji i pokazu mieli okazję dowiedzieć się czym jest hazard, uzależnia od hazardu jak nie dać się wciągnąć w jego "szpony". Spotkanie miało ogromny wydźwięk wychowawczy i profilaktyczny.

2 marca 2019 reprezentacja Szkoły Podstawowej TWP Z Panem Jackiem Hryniewiczem na czele
przyjechała na rowerach trasę upamiętniającą działalność Armii Krajowej - zaczynając od wspomnienia Żołnierzy Wyklętych- Niezłomnych czyli tablicy pamiątkowej na budynku byłej siedziby PUBP w Ciechanowie, przez kamień z tablicą pamiątkową na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Sikorskiego oraz ulicą Harcerską przez pl. Kościuszki, Chwała bohaterom!

1 marca klasa VI wraz z nauczycielem historii- Panem Jackiem Hryniewiczem udała się do
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. Decyzją Sejmu RP od roku 2011 dzień 1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji w Oddziale Zbiorów Naukowych i Regionalnych zaprezentowana została wystawa publikacji dotyczących tych trudnych czasów tuż po II wojnie światowej. Zestawienie książek i periodyków z okresu PRL-u (głównie regionalnych) ze współczesnymi w bardzo dobitny sposób uzmysławia tragizm tego okresu i niejednoznaczność decyzji skutkujących odebraniem komuś życia. Pokazane na wystawie publikacje pochodzą nie tylko z OZNiR, ale ze wszystkich placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej. Są tutaj pozycje bardzo różne – począwszy od naukowych i popularnonaukowych, jak np. materiały źródłowe do dziejów Mazowsza Północnego aż po literaturę faktu i beletrystykę, jak np. „Okularnik” Katarzyny Bondy, który bardzo długo był wydawniczym bestsellerem. Wszystkie te wydarzenia przybliżył uczniom nauczyciel historii. Była to ciekawa, pouczająca lekcja.

"Powtórki z lekturki" to nazwa projektu, realizowanego w ramach lekcji języka polskiego w klasach gimnazjum. Głównym jego celem jest powtórzenie i usystematyzowanie wiadomości z omawianych lektur, obowiązujących uczniów na egzaminie końcowym. Wybrana metoda aktywizująca powoduje, że uczniowie chętnie biorą udział w projekcie i łatwiej zapamiętują zaprezentowane treści. Uczniowie pracują w grupach metodą projektu i przedstawiają w zróżnicowanych formach (film, przedstawienie, prezentacja multimedialna, gra dydaktyczna, gra terenowa itp.) wiadomości i umiejętności zdobyte podczas omawiania lektur. Po omówieniu każdej lektury obowiązkowej, uczniowie prezentują przygotowaną przez siebie pracę na forum klasy i przed nauczycielem. Są oceniani przez polonistę pod względem poziomu realizacji zadania, poprawności merytorycznej i językowo - stylistycznej, kreatywności, estetyki.

 

FESTIWAL FILMOWY NIEPOKORNI NIEZŁOMNI WYKLĘCI

 Młodzież SP TWP  w dniach 25.02- 26.02. 2019r brała udział w wyjątkowym wydarzeniu- festiwalu filmowym, licznych warsztatach i pokazach.   Obejrzeniem wystawy wydawnictwa Wiesława A. Lasockiego, ciechanowianina, autora słynnej książki "Niedźwiedź spod Monte Cassino" rozpoczęła  ostatni dzień Retrospektyw Festiwalu NNW. O godzinie dziewiątej rozpoczęła się na sali kinowej projekcja filmu Arkadiusza Gołębiewskiego pt. Inka, następnie na   warsztatach filmowych dobrze było popatrzeć na zaangażowanych uczniów być może przyszłych filmowców, dokumentalistów itp." Drzemiące w młodych ludziach talenty i pasje oraz odkrywanie ich i uświadamianie młodym czym jest sztuka filmowa to fascynujące zajęcie"- tak powiedzieli i fachowcy prowadzący zajęcia. Każdy zaangażowany w  projekcji filmu "Inka....." kilkudziesięciu młodych ,zainteresowanych sztuką filmową i stylizacyjną udało się na warsztaty prowadzone przez specjalistów z branży Marię Wiśnicką , Andrzeja Wyrozębskiego oraz kostiumografa Marka Łukasika. Młodzież rozpoczęła obejrzeniem wystawy wydawnictw Wiesława A. Lasockiego, ciechanowianina, autora słynnej książki "Niedźwiedź spod Monte Cassino" trzeci dzień Retrospektyw Festiwalu NNW. O godzinie dziewiątej rozpoczęła się na sali kinowej projekcja filmu Arkadiusza Gołębiewskiego pt. Inka.
Działania edukacyjne w ramach warsztatów stylizacji modowych również dobiegły już końca. Wśród uczestników szczególnie płci pięknej dało się słyszeć opinie, że wielkimi krokami nadchodzi moda "retro" i że broń boże wyrzucać lub oddawać do recyklingu starą odzież naszych seniorów! Moda modą ale często też wątek wspomnieniowy, refleksyjny, historyczny przemawia za tym, aby o takie rzeczy dbać. Pamiętajmy, że masowa produkcja odzieży to wynalazek nie tak odległy w czasie a sukienki, spódnice, spodnie, koszule, marynarki itp. z dawnych lat to to wszystko ręczna robota specjalistów! Mają swoją "duszę". A i rola filmowa zagrana w takich kostiumach "smakuje" inaczej!

Nasze uczennice: Jagoda Nawrocka, i Kinga Lipka otrzymały I i II miejsce w konkursie stylizacji modowych. Gratulujemy!

 

Cykl warsztatów czytelniczych przedstawiających podstawowe elementy budowy książki połączony z przygotowaniem własnego dzieła odbył się w mijającym tygodniu w klasie 0"A". Szkolny bibliotekarz pokazał małym czytelnikom różne kształty książek, wyjaśnił, czym jest okładka, tytuł, kim są autor i ilustrator oraz, gdzie w książkach odnajdziemy informacje na temat tych osób. Następnie dzieci stworzyły własny utwór " Wróżki i piłkarze". Ostatecznie zdecydowano, że książka będzie miała kształt prostokąta, a ilustracje, pod czujnym okiem wychowawczyni, stworzyli wszyscy uczniowie tej klasy. Ostatecznie, dzięki życzliwości i pomocy Rodziców Olka książka została wydana w prawdziwej drukarni i powędruje na konkurs w MP4

W dniach 21-22 lutego uczniowie klasy 0"B" uczestniczyli w kreatywnych warsztatach czytelniczych prowadzonych przez szkolnego bibliotekarza. Podczas zajęć zostali zapoznani z takimi pojęciami jak okładka, tytuł, auyoŕ, ilustrator. Omówiono również różne typy budowy książek. Uczniowie zostali zaproszeni do stworzenia własnej książki - od ułożenia treści do przygotowania ilustracji. Wspólnie wybrano bohatera - delfiny oraz zdecydowano, że książka będzie miała właśnie taki kształt. Pod kierunkiem wychowawczyni zostały przygotowane ilustracje, a następnie powstało całe dzieło. Praca dostarczyła dzieciom wiele radości i będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 4 w Ciechanowie.

Legendy ciechanowskie w szkolnym teatrze cieni. Ten kreatywny i widowiskowy spektakl przygotowały Panie z Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie dla uczniów kl.3 SP TWP. Dziękujemy serdecznie.

Dnia 21.02.2019r uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach ,, Zabawy z fantazją " w Studio COEK. Oprócz kreatywnych i rozwijających ciało i umysł ćwiczeń było dużo radości i śmiechu.

W dniu 20 lutego w ramach Lekcji w Studio uczniowie klasy I A i B uczestniczyli w zajęciach pt. ,,Dzieci w sieci”. Zajęcia prowadziła pani Edyta Kołodziej, która opowiadała o konsekwencjach niewłaściwego użytkowania Internetu. Dzieci obejrzały pouczający film, mówiący o zasadach i skutkach korzystania z Internetu oraz opowiadały o różnych formach spędzania wolnego czasu. Nie zabrakło też wspólnej zabawy.

Musicalowo - taneczna lekcja w klasie 7.  Eksperymentujemy rytmem i muzyką pod dyktando młodszych uczennic koła musicalowo- tanecznego z klasy drugiej.

-GALERIA

Warsztaty muzyczne w COEK Studio W dniu 19 lutego klasy 0 A i B wzięły udział w warsztatach w studiu nagrań. Dzieci oglądały profesjonalny sprzęt nagrywający. Przy tej okazji nagrały zabawę dźwiękową z użyciem tajemniczej linki, naśladując odgłosy zwierząt. Uczniowie bawili sie doskonale.

W ramach lutowych "Lekcji w STUDIO" uczniowie klasy III i IV SP TWP uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie, które poprowadziła pani Edyta Kołodziej.

 

 

     W dniu 14 lutego 1919r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przedstawicieli PEC – u. Uczniowie klas pierwszych i zerówek mieli okazję wysłuchać bajkę ,,Czerwony kapturek Misja Czarny Smog’’ oraz obejrzeć prezentację multimedialną. Była to bardzo pouczająca lekcja. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób dociera ciepło do naszych domów i jak je oszczędzać, a także skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza i  smog. Ponadto uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym . Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – wręczeniem dzieciom upominków oraz wspólną fotografią.

 


 14 lutego każdego roku, tysiące zakochanych na całych świecie wysyłają do siebie lub wręczają ozdobne kartki z serduszkami, opatrzone romantycznym, wzruszającym lub zabawnym wierszykiem. 

Na warsztatach plastycznych uczniowie klasy IB Szkoły  Podstawowej TWP przygotowali piękne walentynki, których adresatami byli koledzy i koleżanki z klasy, najfajniejsza pani wychowawczyni,  dziadkowie i kochani rodzice.

 

15 lutego w ramach Lekcji w STUDIO uczniowie klasy I A i B zwiedzali wystawę pod tytułem ,,Być, czuć i widzieć ‘’ oraz uczestniczyli w warsztatach plastycznych pod hasłem ,,Jestem malarzem’’ podczas których tworzyli własny obraz związany tematycznie z obejrzaną wystawą . Trzeba przyznać, że uczniowie wykazali się wielką kreatywnością, pomysłowością w tworzeniu. Ich rysunki możemy podziwiać na korytarzu szkolnym.

Zajęcia prowadziła pani Urszula Michalska, której bardzo dziękujemy i prosimy jeszcze!

 

W piątek, 25 stycznia uczniów klasy 1a odwiedził szkolny bibliotekarz. Wraz z panią Bogusią stworzyli oni swoją bajkę, dorysowyjąc poszczególne elementy na dużym arkuszu papieru. Twórczość dzieci została potem wyeksponowana na szkolnej gazetce.Efekty oceńcie sami: "Za górami, za lasami była wojna. Zabrali księżniczkę i królewicz płynął przez rzekę, aby ją uratować. Nagle z gór spłynęła lawina i pochłonęła królewicza. Wydostał się, a potem zauważył samolot (płatowiec, taki z wojen), który go podrzucił do zamku, w któeym była więziona księżniczka, czyli w królestwie patyczaków. Z drugiej strony nadleciała balonem mama królewny. Strażnicy nie chcieli jej wpuścić. Z rzeki wyłoniły się potwory i ośmiornice, które wyrzuciły strażników na łąkę. Książę wysadził bramę w powietrze i wraz z królową weszli do zamku. Uratowali księżniczkę i wrócili razem do zamku, który znajdował się na chmurce. Żyli tam długo i szczęśliwie!"

-GALERIA