Ciekawe lekcje

W dniach 01.06.2020 - 05.06.2020 w naszej szkole odbyła się II edycja TYGODNIA MEKSYKAŃSKIEGO. Na lekcjach języka hiszpańskiego poznaliśmy zwyczaje meksykańskie, ich tradycyjne potrawy, których przepisy  uczniowie mogli sami sprawdzić w domu. Było mnóstwo ciekawostek ,informacji geograficznych, meksykańskiej muzyki  i ich narodowego sportu.  Poniżej przedstawiamy fragmenty z naszego tygodnia.

 
08.06.2020 obchodziliśmy w SP TWP Światowy Dzień Oceanów Pracując metodą projektu, zachęcaliśmy i inspirowaliśmy uczniów do wspólnego działania na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Dzieci w indywidualny sposób wyrażały piękno morskiej fauny i flory.
 
 
 
 
Zdalnie też rozwijamy kulinarnie, sportowo, artystycznie graficznie  i wiedzowo
 
 
 
Koło Hit  w wirualniej wycieczce po dawnym i obecnym Ciechanowie- 9.05.2020r
 

 

W ramach obchodów Światowego Dnia Poezji uczniowie klasy VII pracując zdalnie przygotowali autorskie utwory poetyckie. Były to utwory niezwykłe, bowiem słowa, które zostały do nich wykorzystane pochodziły z ...gazet. Tworzenie miało być sposobem na odreagowanie emocji jakie rodzi otaczającą rzeczywistość. Czy się udało? Prezentujemy "gazetowe wiersze czasów kwarantanny".

 

Dnia 9 marca uczniowie Szkoły Podstawowej TWP 👩‍🎓👨‍🎓❣ w Ciechanowie, którzy uczestniczą w zajęciach,,Świat słowem pisany" 📚❣🖋🌎🖊❣zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom z kl.0-1 przedstawienie teatralne 🎭❣ pt,,Górnik z Kopalni Brudnego Noska".Celem tego wystąpienia było uwrażliwienie słuchaczy na kulturalne czyszczenie nosa👃😁❣,wdrażanie do korzystania z chusteczek z materiału podczas kichania❣❣❣,a także używania chusteczek higienicznych w czasie kataru i przeziębienia❣❣❣.

Uczniowie klasy 2B SP TWP w Ciechanowie dnia 6 marca 2020 r. odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie.  Drugoklasiści uczestniczyli w zajęciach „Kosmiczna podróż”. Po krótkiej rozmowie na temat lotów w Kosmos przybyli wysłuchali  fragmentów  opowieści „Droga do gwiazd”, która  utrwaliła ich  wiedzę na temat Mikołaja Kopernika i jego heliocentrycznej teorii. Następnie przy pomocy Magicznego dywanu  uczniowie odbyli podróż przez Układ Słoneczny. Odgadywani nazwy poszczególnych planet oraz mieli możliwość wirtualnych lotów w kosmos, w czasie których musieli zbierać gwiazdy i uważać na spotkania z asteroidami.

 

KLASA 4 I MIKOŁAJ KOPERNIK Na lekcji historii czwartoklasiści poznawali tajemnice z życia Mikołaja Kopernika tworząc w parach plakaty. Była to też okazja do doskonalenia umiejętności współpracy i dysponowania czasem. W efekcie powstały prace nie tylko zawierające wiele cennych informacji ale również bardzo pomysłowe i estetyczne.W tym tygodniu do naszej szkoły na lekcjach informatyki zawędrowali wirtualni przyjaciele. Każdy z uczniów stał się posiadaczem swojego małego, osobistego smoczka na ekranie telefonu w technologii rozszerzonej rzeczywistości AR. Jest to nowoczesna wersja "Tamagochi", tym razem zawsze na wyciągnięcie ręki - na ekranie smartfona. Dzięki zeskanowaniu otaczającej przestrzeni nasi pikselowi przyjaciele mogli pojawić się w naszym rzeczywistym świecie osobiście. Była to lekcja, gdzie telefon okazał się mostem do wirtualnego świata a uczniowie dzielnie opiekowali się podopiecznymi karmiąc ich, trenując oraz bawiąc się z nimi.

 

Zajęcia w Państwowej Uczelni Zawodowej <-link

Zajęcia laboratoryjne w PUZ <-link

 

Informatyka w życiu codziennym 

 W dniu wczorajszym gościliśmy - studenta informatyki Aleksandra Kowalczuka, który przybliżał możliwości zastosowania wiedzy w praktyce m.in. poprzez diagnostykę sprzętu, systemów oraz możliwości programistyczne. Dziękujemy!

Klasa 4 w Parku Nauki Torus

W środę 5 lutego uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą udali się na wycieczkę do Parku Nauki Torus. Uczniowie rozpoczęli pobyt w „Torusie” od lekcji chemii, gdzie pod okiem prowadzącej przeprowadzili doświadczenia pod kątem zasadowości oraz kwasowości podstawowych składników, które posiadamy w domu (np.mydło, proszek do prania itp.). Następnie uczniowie
zwiedzali znajdującą się w Torusie ekspozycję oraz dowiedzieli się jakie zadanie miała spełniać wieża ciśnień.

 

Dnia 5 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Nutelli! A więc bez wyrzutów sumienia mogliśmy skonsumować cały słoik tego pysznego kremu :-) to najbardziej znany na świecie kakaowo - orzechowy krem do smarowania pieczywa , obecny w 190 krajach. Wszyscy zajadaliśmy się pysznymi kanapkami, goframi, waflami, a nawet czekoladowymi torcikami. Najbardziej smakował dzieciom na łyżce prosto ze słoika.

To był bardzo słodki dzień !!!

 

"Kosz pełen zdrowych owoców i warzyw” - zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem Magicznego dywanu 4 lutego 2020 r. Mirosława Ostrowska pracownik Wydziału Gromadzenia i Opracowania Zbiorów BP w Ciechanowie przeprowadziła zajęcia dla uczniów klasy 0B SP TWP na temat spożywania przez dzieci zdrowych przekąsek Przedszkolaki po krótkiej rozmowie na temat jedzenia owoców i warzyw jako zdrowych smakołyków wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „Arbuz” Następnie z dużym zaangażowaniem rozwiązywały zadania przygotowane przez prowadzącą. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali ćwiczenia z użyciem Magicznego dywanu❣❣❣

 

16.01❣ - Klasa 1c odwiedziła 👩‍🎓👨‍🎓 Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie 📚📕😍📜📖 Odbyły się tam zajęcia dydaktyczne 🎓🙂📕z "Magicznym Dywanem ". Dziękujemy ❣📚❣📚❣
 
 

Zajęcia laboratoryjno-technicznych w PUZ w Ciechanowie <- link

Zajęcia w laboratorium chemicznym <- link

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w SP TWP czyli kulinarne i baaardzo smaczne warsztaty prowadzone przez mamę Antosi  - Annę Puczyńską. Dziękujemy!

Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia zagościł już w klasach 0. Nasza szkoła zamieniła się na moment w pracownię plastyczną. To właśnie 6 grudnia nasi najmłodsi uczniowie razem ze swoimi rodzicami wzięli udział w Warsztatach Bożonarodzeniowych. Wszyscy wykazali się wielką pomysłowością i kreatywnością. W rodzinnej atmosferze powstały piękne karty świąteczne, którymi dzieci wkrótce obdarują swoich najbliższych. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.

Warsztaty bożonarodzeniowe w klasach pierwszych

6 grudnia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych  przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Pozytywni  Historyczni. Dzieci poznawały  tradycje i obrzędy świąteczne z różnych państw w Europie i na świecie. Byli bardzo zainteresowani. Następnie mieli za zadanie wykonanie ozdób na choinkę z masy ceramicznej. Wyklejali aniołki, gwiazdki, dzwoneczki, zabawa  była świetna i bardzo się im podobała.

Mikołaj w klasie I B

6 grudnia dzieci  z klasy pierwszej B  niespodziewanie odwiedził Mikołaj z pełnym workiem prezentów. Dzieci były zaskoczone ale  i zadowolone ,że Mikołaj pamiętał o nich. Na zakończenie spotkania uczniowie zaśpiewali Mikołajowi kolędę.

Barbórka w naszej szkole

4 grudnia górnicy obchodzą swoje święto Barbórkę ,w dniu imienin Barbary, patronki górników. Naszą szkołę dziś odwiedził górnik w galowym mundurze. W klasach pierwszych opowiadał o ciężkiej pracy w kopalni, o wydobywaniu węgla, o niebezpiecznych warunkach pracy. Zainteresowane dzieci zadawały pytania, oglądały zdjęcia, przymierzały czapkę górniczą zwaną "czako". W spotkaniu z górnikiem uczestniczyli również uczniowie z innych klas młodszych.

 

 WIDOWISKO ,,ARKA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH’’

29 listopada uczniowie klas drugich korzystając z zaproszenia Pani Dyrektor Jolanty Grudzińskiej, wybrali się do studia COEK. Obejrzeli tam ,,Arkę wszystkich świętych’’ w wykonaniu aktorów Teatru Form Wielu. Widowisko opowiadało o żywocie świętych i zwierzętach towarzyszących im w ziemskiej wędrówce. Było wiele
elementów humorystycznych, uczniowie więc świetnie się bawili bijąc brawo aktorom.

 

 Dzień Kredki z Wyspiańskim w SP TWP

Dwie grupy łączące uczniów z klas starszych i młodszych, spędziły dzisiejsze godziny plastyki i edukacji plastycznej na obszernym holu szkoły uczestnicząc we wspólnych zajęciach  „ z kredką w tytule”

Dzieci, po zapoznaniu się lub w przypadku niektórych przypomnieniu, różnorodności wyboru kredek – ołówkowe, pastele olejne, pastele suche, świecowe, akwarelowe oraz możliwości (efektów ) jakie one dają, przystąpiły do malowania „Portretu dziewczynki”. 

Prace mogły być inspirowane wyeksponowanymi  reprodukcjami portretów Stanisława Wyspiańskiego, który podobnie jak dzieci pokochał kredki (pastel suchą) i namalował nimi większość swoich prac.  Pomimo tego, że była to miłość trochę z konieczności (uczulenie na  olejną biel cynkową) to prace artysty wciąż urzekają swoją lekkością, paletą barw, światłem, kompozycją i doskonałym ukazaniem charakteru postaci.

Do portretów pozowały dwie dzielne modelki Wiktoria Blantenberg i Róża Pikus  członkinie szkolnego koła plastycznego.

Swoją pomocą i wsparciem duchowym osobom, które tego potrzebowały służyli życzliwie pozostali członkowie koła plastycznego : Ala Żbikowska, Lena Sadowska, Nadia Mamińska, Wiktoria Kowalska, Julia Ostaszewska, Iza Przytuła.

Wspólne zmagania z kredką i Wyspiańskim znajdą swój finał w wielkiej wystawie wszystkich prac na korytarzu szkolnym. Zaangażowanie uczestników zajęć oraz efekty ich prac doskonale ilustrują tezę, że warto się przełamać, pokonać stereotypy, aby w końcu odkryć w sobie radość tworzenia, która uskrzydla i pcha do dalszych, kreatywnych działań. Udało się pokazać, że malowanie portretów z modela nie musi być trudne i sprawia dużo radości. Warto bowiem odkrywać w sobie nowe możliwości i poszukiwać nowych twórczych rozwiązań,  bo to „dodaje skrzydeł” we wszystkich dziedzinach życia.

Organizatorki:

Beata Leśniewska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Irena Turowska – nauczyciel plastyki

 

Wycieczka do Firmy Kross w Przasnyszu

W czwartek 14 listopada uczniowie klas pierwszych  dzięki uprzejmości rodzica  zwiedzali  Firmę Kross w Przasnyszu produkującą rowery . Dzieci miały możliwość obejrzenia kolejnych etapów powstawania roweru; jak  kolejne części były montowane i  końcowy efekt pracy wielu pracowników- czyli rower. Uczniowie  z zaciekawieniem słuchali  informacji od osób prowadzących grupy, zadawali pytania, byli zainteresowani  całą produkcją. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Dzieci otrzymały również upominki.

 

LEKCJA HISTORII W RUCHU CZYLI OSWOIĆ OŚ CZASU

Jedną z podstawowych umiejętności, jaką czwartoklasiści muszą opanować na lekcjach historii jest określanie wieków i układanie dat chronologicznie tak przed naszą erą, jak w naszej erze. Aby zapoznać ich z tym tematem nauczyciel historii zorganizował lekcję w ruchu - uczniowie tworzyli oś czasu z zaproponowanych przez siebie dat przypinając je klamerkami do rozwieszonego między filarami sznurka. Taka forma sprawiła,.że trudny temat udało się "oswoić".
 
 
"Bądźmy uważni, bądźmy bezpieczni" - lekcja edukacyjna
Dnia 31.10.2019r uczniowie kl,,0" Szkoły Podstawowej TWP gościli w swojej sali przedstawicieli służb mundurowych m.in. Straży Miejskiej i Straży Pożarnej w Ciechanowie. Goście zapoznali uczniów ze swoją pracą oraz akcesoriami, jakimi posługują się w czasie wykonywania swoich obowiązków służbowych. Nie zabrakło pokazu stroju, w który strażak ubiera się do pożaru, a także okazji przymierzenia kasku i oceny jego ciężaru. Uczniowie utrwalili dotychczas zdobyte wiadomości o pracy służb ratowniczych, numerach alarmowych, a także zachowaniu się w sytuacji zagrożenia i wezwania pomocy. Wzbogacili słownictwo o nowe pojęcia ,,pojazdy uprzywilejowane" i ,,korytarz życia". Spotkanie przebiegło w atmosferze zainteresowania i zaangażowania ze strony uczniów, którzy pytali o sprawy, które ich interesowały. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

 

Chwila zadumy i wspomnień.

Uczniowie klas 0 wraz z wychowawczyniami udali się pod pomnik Józefa Piłsudskiego w Ciechanowie, by uczcić pamięć zmarłych bohaterów naszej wolności. Na miejscu odbyła się rozmowa z dziećmi na temat zbliżającego się święta zmarłych, a także o ważnych dla Polski osobach takich jak Józef Piłsudski. Na koniec dzieci zapaliły i złożyły przy pomniku znicze.

W dniu 31.10.2019r klasa 7 przygotowała lekcję na temat Halloween dla klasy 6 i klas młodszych. Uczniowie poznali zwyczaje i tradycje Wielkiej Brytanii i USA.

 

Podróż po krainie gatunków filmowych - to wspaniała lekcja z filmem i o filmie dla naszych najmłodszych uczniów - rekomendowana przez rzeczoznawcę MEN.

 

 W dniu 29.10.2019r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć Pana Krzysztofa Kuklak - tatę Kornelki , uczennicy naszej szkoły na niezwykłej lekcji. Dzięki gościowi uczniowie klas 3a i 3b pogłębili wiadomości na temat bezpiecznego zachowania na drodze, a także zapoznali się z zawodem. Egzaminatora prawa jazdy. Dziękujemy!

Gra terenowa? Tajemnice Ciechanowa? jest okazja dla dzieci do zapoznania sie z historia naszego miasta poprzez doskonala zabawe. Podstawowymi wymaganiami gry jest dobra orientacja w terenie oraz umiejetnosc czytania mapy. Podczas wedrowki po historycznych punktach w Ciechanowie, gracze dostaja wskazowki oraz zadania do wykonania. Na swojej trasie spotykaja postaci, ktore pomagaja rozwiazac zagadki, jednoczesnie przyblizajac realia panujace w czasach przeszlych. Na koncu wedrowki oprocz symbolicznego skarbu, uczestnicy sa wzbogaceni o wiedze oraz dobry humor.

 

W Światowym Dniu Orgiami mieliśmy okazję do wspólnej zabawy na lejcach techniki składając. kartki kolorowego papieru

Dnia 18 października gościliśmy w klasach drugich panią Justynę Jarczewską, która jest dietetykiem.Uczniowie pozyskali informacje na temat ko to jest dietetyk i czym się zajmuje?. Dowiedzieli się, że głównym celem pracy dietetyka jest zachęcanie do zmiany nawyków żywieniowych oraz wspomaganie leczenia dietetycznego wielu chorób. Pani Justyna omawiając z dziećmi piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na ogromną rolę aktywności ruchowej oraz podkreślała walory smakowe i zdrowotne warzyw w naszej codziennej diecie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji chętnie wypowiadając się na temat swojej diety. Łącząc się w pary bawili się w lekarza – dietetyka oraz pacjenta, z którym przeprowadzany jest wywiad. Udzielali swojemu ,,lekarzowi’’ odpowiedzi na rożne pytania, np.: ,,Czy jesz regularne posiłki?’’, ,, Jak często pijesz wodę?’’, ,,Jak często jesz warzywa?’’, ,,Czy codziennie zabierasz II śniadanie do szkoły?’’, ,,Jak lubisz spędzać czas wolny?’’. Pani dietetyk łącząc elementy zdrowego  odżywiania z aktywnością fizyczną, ciekawie zachęcała dzieci do bardziej świadomego dbania o własne ciało i zdrowie. Na zakończenie spotkania drugoklasiści pod okiem dietetyka przygotowali smaczne, kolorowe kanapeczki, oczywiście z dużą ilością warzyw. Pani Justyna Jarczewska profesjonalnie scharakteryzowała swój zawód, przekazała dzieciom dużo ciekawych informacji oraz odpowiedziała na wiele pytań. Po takim spotkaniu dzieci z pewnością częściej będą sięgać po zdrowe produkty. Bardzo dziękujemy za spotkanie. Wychowawczynie klas drugich: Beata Leśniewska, Elżbieta Grzeszczak.

Ortografia na wesoło!

Październik jest miesiącem cyberbezpieczeństwa. Z Internetu korzystają coraz młodsi użytkownicy. Czas pierwszych kontaktów z komputerem i Inter­netem to doskonały moment, aby poprzez wspólną zabawę pokazać dzieciom pozytywne zastosowania Internetu oraz ostrzec je przed czyhającymi w sieci zagrożeniami.  W związku z powyższym, 17 października klasa IIb uczestniczyła w zajęciach przeprowadzonych przez pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie – panią Wiolettę Gałązkę – UCZEŃ BEZPIECZNY W SIECI. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat: ,,Do czego wykorzystujemy my jako dzieci oraz nasi rodzice Internet?’’ Następnie dzieci bawiły się kłębkiem wełny w budowanie sieci i zobaczyły jak powstaje sieć komunikacyjna. Kolejnym elementem zajęć było obejrzenie krótkich filmów ze strony sieciaki.pl. ,,Chroń swoją prywatność’’, ,,Mów, jeśli coś cię zaniepokoi’’ oraz ,,Nie umawiaj się z nieznajomymi’’. W efekcie dzieci zrozumiały, że korzystanie z sieci niesie ze sobą wiele korzyści, ale też wiele niebezpieczeństw. Aby zadbać o siebie podczas surfowania w sieci, należy przestrzegać zasad bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Ponadto aby Internet był bezpiecznym, ale także przyjaznym miejscem warto pamiętać o zasadach poprawnego zachowania się w sieci, czyli o Netykiecie. Była to bardzo pouczająca lekcja dla uczniów naszej klasy. Zainspirowała dzieci do wykonania wspólnego plakatu na zakończenie zajęć oraz pracy plastycznej na konkurs organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną pt.: Komputer ogranicza moją wolność.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

„Zdrowo jem, więcej jem”

Grupa " KUCHCIKOWO" poznaje tajniki od ,,kuchni' czyli zdobywa wiedzę na temat zdrowego odżywiania się. Zgodnie z przystąpieniem do X edycji "Zdrowo jem, więcej wiem" na zajęciach jest twórczo i kreatywnie.

 
 
Kuchcikowo  zdrowo je i co roku więcej wie!
 

W dniu 26 września uczniowie klasy II a i II b odwiedzili WORD i uczestniczyli w bardzo atrakcyjnych zajęciach edukacyjnych, które  prowadziła pani Anna Smolińska.  Celem zajęć  było propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Uczniowie wykazali się dużymi  umiejętnościami pełniąc rolę np. policjanta kierującego ruchem drogowym,  bez trudu rozpoznawali najważniejsze znaki drogowe, kolory sygnalizacji oraz zasady przechodzenia na drugą stronę ulicy.  Dzieci obejrzały film, który był okazją do   uświadomienia sobie jak ważne jest bezpieczne zachowanie pieszego, rowerzysty czy pasażera. Zabawa, inscenizacja i kreatywne zadania przyczyniły się do poszerzenia wiedzy w  zakresie bezpieczeństwa. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali super  upominki,  które sprawiły im wielką radość. Radośni i z bagażem nowych doświadczeń wróciliśmy do szkoły.
  

 
Dzień Spadającego Liścia w SP TWP, czyli jak twórczo i aktywnie witamy jesień!
 

Dnia 16 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych  z Policjantem. Głównym celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze . Uczestniczące w spotkaniu dzieci  chętnie  odpowiadały na pytania zadawane przez zaproszonego gościa,  z dużym zainteresowaniem obejrzały film ilustrujący prawidłowe zachowania się pieszych na drogach. Razem z Panem Policjantem  dzieci ćwiczyły przechodzenie przez ulicę na pasach. Na zakończenie otrzymały odblaski.

 
 

26 sierpnia w naszej szkole uczniowie klas pierwszych bawili się na zajęciach adaptacyjnych, mających na celu przełamanie własnego onieśmielenia na tle grupy, doskonalenia umiejętności współpracy grupą,  angażowania  się we wspólne działania i przestrzegania  ustalonych zasad i reguł podczas zabaw i ćwiczeń . Dzieci chętnie brały udział pokonując kolejne zadania - zawody sportowe, segregowanie naturalnych materiałów i układanie z nich wzorów, dekorowanie według własnego pomysłu kredki. Dzieci bawiły się doskonale!

 

 Zajęcia adaptacyjne -dzień drugi

Dziś pierwszoklasiści po raz drugi uczestniczyli w zajęciach adaptacyjnych. Świetnie bawili się przy muzyce, rozwiązywali  zagadki związane ze szkołą, pięknie malowali farbami ilustracje przedstawiające szkołę. Bardzo sprawnie wykonywali ćwiczenia ze skakanką. Dzieci były bardzo zadowolone.

              BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

   Jednym z głównych priorytetów naszej szkoły jest bezpieczeństwo ucznia w  każdym  aspekcie. W związku z tym  w dniu 11 września br.  pracownik Straży Miejskiej  -  pani Anna Wodzyńska przeprowadziła w klasie II a i b zajęcia pod hasłem  ,,Bezpieczna droga do szkoły. Zajęcia były bardzo ciekawe, gdyż łączyły elementy edukacji  z zabawą. Na  „ upozorowanej  ulicy’’ uczniowie  pod  bacznym okiem strażnika uczyli się prawidłowego przejścia przez  jezdnię,   prawidłowej reakcji na sygnały świetlne  i   właściwych zachowań  uczestnika  ruchu drogowego. Pogadanka oraz pokaz miały  na celu nie tylko przybliżyć dzieciom zasady ruchu drogowego, ale i  uwrażliwić na niebezpieczeństwa czyhające na drodze.

ROK SZKOLNY 2018/2019 

 
Lekcja magicznej chemii  dla uczniów klasy 1a i 2b SP TWP  w Liceum Ogólnokształcącym im.
Zygmunta Krasińskiego to niezwykłe zabawy ciekłym oraz suchym lodem, zamrażanie roślin a
także ich tworzenie to także nauka połączona z fantastyczną zabawą. Dziękujemy!
 
 
W dniu 7 czerwca uczniowie klasy 8 i klas trzecich gimnazjum TWP uczestniczyli w warsztatach doświadczalnych z chemii zorganizowanych przez I LO im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie. Zajęcia zostały przygotowane przez uczniów klas biologiczno - chemicznych i biologiczno - medycznych pod kierunkiem p. E. Drzewieckiej w ramach II edycji Dni Odkrywcy i dotyczyły zagadnień chemii eksperymentalnej. Ciekawie pokazane i omawiane przez prowadzących doświadczenia, wzbudziły duże zainteresowanie przybyłych na warsztaty uczniów. Można było zobaczyć próby ogniowe, chemiczne świetliki i duszki, a nawet dżina. Dużym powodzeniem cieszyły się również doświadczenia z wykorzystaniem ciekłego azotu. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się, że nauka bywa trudna, ale jednocześnie jest bardzo ciekawa.

W ostatni poniedziałek uczniowie klas III gimnazjum-  grupy zaawansowanej języka angielskiego odbyli lekcję na pobliskiej hali. Michał, Mateusz i Maciek opowiedzieli o zdrowym stylu życia i odpowiednich ćwiczeniach. Reszta klasy starała się wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

W dniu 27 maja w klasie I a odbyły się zajęcia z Mamą i Tatą. Dzieci starannie przygotowały się do tych zajęć. Po powitaniu, słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność rodzicom za dobroć, cierpliwość, wyrozumiałość i serce, które wiele rozumie i wybacza. Następnie popisów było co nie miara. Jeden z uczniów przygotował zestaw ciekawostek przyrodniczych, inny opowiedział zabawne żarty o szkole i rodzicach, nie zabrakło wspaniałej gry na skrzypcach, tańca, czy pokazu sztuki walki - teakwondo. Na zakończenie uczniowie wręczyli rodzicom upominki i własnoręcznie wykonane laurki. Atmosfera spotkania była bardzo radosna i przebiegała w niezwykle rodzinnej atmosferze.

 

Dzień Matki  to szczególny i najpiękniejszy dzień w roku, któremu towarzyszy magiczna atmosfera. W tym dniu wszystkie Mamy obchodzą swoje święto, a dzieci mogą okazać im swoją miłość i szacunek. Z tej okazji w dniu 24 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej TWP uczniowie zorganizowali uroczystość dla swoich Mam. Po przywitaniu i montażu słowno-muzycznym odbyły się lekcje, na których dzieci miały okazję usiąść w ławce obok swojej Mamy. W klasie IV była to lekcja matematyki. Wspólne rozwiązywanie krzyżówki matematycznej czy rozwiązywanie zagadek logicznych oraz gra w sześcienne kości, polegająca na tworzeniu ułamków, ich porównywaniu były okazją do wspólnej zabawy z elementami rywalizacji oraz utrwalenia wiedzy matematycznej.
Na koniec nie zabrakło wykonanych własnoręcznie upominków („prestiżowych” wisiorków) oraz słodkiego poczęstunku.

 

Piątkowy poranek, bo już o 7:20, wszystkie mamy z klasy 2B spotkały się z okazji ich święta. Muzyka, taniec i piękne słowa towarzyszyły uczniom w wyrażaniu miłości i pozytywnych emocji dla swoich najdroższych Mam. Dopełnieniem były słodkości i listy przygotowane na tę okoliczność. Następnie odbył się szkolny koncert, a po nim lekcja, w której Mamy obserwowały, ale i brały czynny udział w poszczególnych zadaniach, które należało wykonać ze swoim dzieckiem. Tego dnia także towarzyszyły 2B zabawy i gry integracyjne. Była to chwila z Mamą i dla Mam. :*

 

24 maja w klasie Ib odbyła się lekcja otwarta, na którą zostały zaproszone wszystkie mamy z okazji Ich święta. Dzieci zaprezentowały mamom różne umiejętności: rozwiązywały rebusy, działania matematyczne, kończyły rozpoczęte zdania, układały rozsypanki wyrazowe, czytały piękny tekst o mamie oraz recytowały wiersz i śpiewały piosenkę z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. Nie zabrakło też wspólnych zabaw z mamusiami. Było miło, wzruszająco, zabawnie.

 

Zajęcia otwarte " Dzień Matki"

Dnia 24 maja w klasie 0 B zostały przeprowadzone zajęcia otwarte dla Mam z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach: recytowały wierszyki, śpiewały piosenkę "Dla Mamy", dobierały do sylaby ma- zakończenia, w wyniku czego powstawały wyrazy, jak  nazywamy swoje mamy np. mamusia, mateńka, mama. W kolejnym zadaniu dzieci wybierały paski z cechami swoich mam i naklejały je na płatkach kwiatów, które z kolei zaraz wręczyły mamie. W czasie przerwy śródlekcyjnej dzieci tańczyły przy piosence pt." Smerfy małe". W trakcie ostatniego zadania mamy bardzo chętnie pomagały swoim pociechom odkodować obrazek przedstawiający uśmiechnięte serce. Na zakończenie dzieci wręczyły upominki  w postaci samodzielnie wykonanych bransoletek z koralików oraz portrety Mam. Mamy były bardzo zadowolone.

 

14 maja 2019 r. uczniowie klasy Ib ze Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie uczestniczyli   w warsztatach czytelniczych ph. „W bibliotece można się bawić” zorganizowanych przez Małgorzatę Komor oraz Wiolettę Gałązkę z Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie. Okazją do spotkania był  Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Na zajęciach dzieci zapoznały się z książką Gwidona Miklaszewskiego pt. „Bajeczka   o książeczce”. Następnie na podstawie opowiadania samodzielnie stworzyły grę offline. Gratulujemy pierwszakom pomysłowości!

 

25.04.2019 uczniowie klasy VI uczestniczyli w warsztatach plastycznych, na których wykonali ekologiczne rzeźby. Poznali nową, ekologiczną metodę wyrazu plastycznego i jak zwykle przy takich okazjach świetnie się bawili.

 

W dniu 17. 04. uczniowie z klasy 7 wzieli udzial w warsztatach Wielkanocnych. Mlodziez miala mozliwosc poznania wielu tradycji zwiazanych z obchodami Świąt Wielkanocnych m.in. technika wykonania pisanek, kraszanek. Uczniowie zrobili samodzielnie ozdoby swiateczne. Wszystkim dopisywaly wysmienite humory. 

 

We wtorek klasa 6 uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych w PCKiSz w Ciechanowie  uczniowie stworzyli piękne tradycyjne ozdoby

 

Wycieczka do Gołotczyzny

Dnia 10 kwietnia klasy o A i B wyjechały na wycieczkę do Gołotczyzny do Muzeum Pozytywizmu. Pierwszą atrakcją był przejazd pociągiem. W Muzeum dzieci wykonywały palmy wielkanocne. Po  ukończonej pracy odpoczywały w parku piekąc kiełbaski przy ognisku oraz bawiąc się. Później odwiedziliśmy Zespół Szkół Centrum  Kształcenia Rolniczego  w Gołotczyźnie , gdzie dzieci zwiedziły  szkołę i jej otoczenie. Wycieczka była udana, a dzieci zadowolone.

 

    Uczniowie klasy I A mieli przyjemność gościć mamę Basi - panią Katarzynę Grądzką, która jest lekarzem. Pani Katarzyna przybliżyła dzieciom pracę lekarzy specjalistów. Pokazała niezbędne w pracy lekarza akcesoria tj. stetoskop, strzykawki, bandaże, rękawiczki, kroplówkę i inne. Uczyła jak badać puls i jak zachować się w trudnych sytuacjach, wymagających pomocy lekarza. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dziękujemy pani Katarzynie i zapraszamy za rok, z kolejną porcją ciekawej wiedzy.

 

Smacznie+ zdrowo = Wiosenne, kanapkowe rewolucje w 2b. 

 

Poranne kodowanie w klasie 2a, którego wytworem była ' żabka'.

 

Zajęcia w klasie 0 B

Dnia 3 kwietnia w klasie 0 B zostały przeprowadzone zajęcia mające na celu poznanie wiadomości  dotyczących znaczenia symboli związanych ze Świętami Wielkanocnymi, Dzieci kształciły umiejętności wypowiadania się zdaniami na określony temat. Prawidłowo dopasowywały informacje czytane przez nauczyciela do konkretnych zdjęć. Dokładnie i estetycznie wykonywały ćwiczenia w kartach pracy. Do zajęć wykorzystana została tablica multimedialna na której dzieci obejrzały film edukacyjny, grały w grę "Wielkanocne Memory" oraz kolorowały pisankę. Zajęcia bardzo się podobały.

 

Wykorzystanie robotów edukacyjnych na zajęciach z podstaw programowania ,wspaniała nauka i doskonała zabawa!

 

W piątek 29 marca uczniowie klasy VI spotkali się z pierwszakami na warsztatach Wielkanocnych. Efektem ich wspólnej pracy było wykonanie dekoracji świątecznych, kart oraz pisanek.

 

 Na zajęciach edukacji polonistycznej uczniowie klasy I A podczas realizacji tematu ,,Cuda z papieru’’ uświadomili sobie nie tylko zależności między szanowaniem książek i zeszytów, a wycinaniem lasów, a także poznali sztukę składania papieru zwaną origami. Efektem naszych działań było wykonanie czapki i łódki techniką origami. Oczywiście, wszystko było wykonane z gazet i zapisanego papieru przeznaczonego na makulaturę. 

 

Gra w szachy- nauka, zabawa, relaks!