Ciekawe lekcje

Ciekawostki przyrodnicze - taki temat lekcji odwróconej w klasie IC realizował Piotr Ptasiewicz - uczeń, który pasjonuje się światem przyrodniczym.

Klasy 2 odwiedziły Panie z Urzędu Transportu Kolejowego. Przeprowadziły ciekawe zajęcia w ramach projektu Kampanii Kolejowe ABC

W ramach promocji języka niemieckiego uczniowie z klasy VIII przygotowali lekcję dla swoich młodszych kolegów z klas drugich. Młodsi uczniowie nauczyli się liczyć do 12. Starsi uczniowie mieli okazję sprawdzić się w roli nauczyciela.

W ostatnich dniach na lekcji języka angielskiego w kl. VIII  było kreatywnie i sportowo. Uczniowie przygotowali lekcję odwrócona, brali udział w dyktandzie bieganym oraz bawili się w podchody na terenie przy szkole.

 

Zajęcia z emisji głosu w studiu nagrań w Ciechanowskim  Ośrodku Edukacji Kulturalnej Studio swoich sił próbowali uczniowie klasy 4A SP TWP. Było interesująco. Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą lekcję.

 

STRAŻACY W SZKOLE CZYLI POZNAJEMY ZAWODY

W czwartek, 19 maja pod szkołą zaparkował czerwony samochód Straży Pożarnej. Klasy 0-1 zostały zaproszone na spotkanie ze strażakiem, który opowiedział o swojej pracy, o tym kiedy trzeba wzywać Straż Pożarną i co robić, gdy jesteśmy świadkami pożaru. Sprawdził też, że nasi uczniowie doskonale znają i pamiętają numery alarmowe. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia wozu strażackiego „od środka”, dotknięcia sprzętów, czy nawet zajęcia miejsca kierowcy! Uczniowie chętnie zakładali też elementy ubioru strażackiego i zadawali wiele pytań. Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu aspiranta Sebastiana Macfałdy uśmiechy gościły cały czas na twarzach uczestników zajęć, więc nie ma wątpliwości, że na długo zostaną one w pamięci dzieci.

Zajęcia z elementami sensorycznymi w klasie 7 to przede wszystkim edukacyjna zabawa, dostarczająca dużą ilość wrażeń dotykowych, przedsionkowych (ruch) i propriocepcyjnych (czucie głębokie). Integracja owych doznań ma wpływ na nasze postrzeganie świata, kształtuje naszą rzeczywistość i wpływa na nasze zachowanie.

W dniu 12.05 w klasach 0-3 odbyła się wspaniała lekcja muzyki przeprowadzona przez przedstawicieli Zakręconej Filharmonii. Uczniowie poznali różne rodzaje instrumentów muzycznych oraz ich budowę, rozwiązywali ciekawe zagadki muzyczne, zaglądali do pirackiej skrzyni skarbów, a także stworzyli muzyczny zespół, który grał na instrumentach pod kierunkiem dyrygenta. Zajęcia były bardzo ciekawe, przyniosły dzieciom wiele pozytywnych wrażeń.

W związku z przypadającą w maju 2022 roku 180. rocznicą urodzin Marii Konopnickiej uczniowie klasy 3c wzięli udział w grze terenowej ph. „Śladami twórczości Marii Konopnickiej”. Podczas zabawy dzieci poznały życiorys poetki oraz niektóre z jej wierszy. Była to niezwykle atrakcyjna forma popularyzacji czytelnictwa, która wymagała od uczestników różnych kompetencji i umiejętności m.in. wiedzy, orientacji w terenie czy umiejętność współpracy w grupie. Uczniowie wykazali się niezwykłą spostrzegawczością i zdolnością logicznego myślenia. Grę przygotowały i przeprowadziły Małgorzata Komor i Wioletta Gałązka z Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie.

 

Zajęcia warsztatowe w edukacyjnej instytucji: Pozytywni Historycznie

W dniu 29 marca 2022r klasa 7 Szkoły Podstawowej TWP pod opieką Pani Teresy Stryjewskiej i Pana Józefa Kolankowskiego brała udział w zajęciach warsztatowych organizowanych przez edukacyjną instytucję Pozytywni Historycznie. Zajęcia dotyczyły tematu „Odnawialne źródła energii Zajęcia prowadził pracownik tej instytucji Pan Łukasz Niewiadomski przy aktywnym udziale ucznia naszej klasy 7 - Jakuba Kowalskiego.

Na wstępie przedstawiono nam prezentację na temat sposobów wytwarzania energii elektrycznej ze zwróceniem szczególnej uwagi na odnawialne źródła energii oraz aspekt ekologiczny. Dowiedzieliśmy się, że w Polsce energię elektryczną wytwarza się głównie sposobem konwencjonalnym tj. w elektrowniach cieplnych, głównie węglowych. Ten sposób wytwarzania energii jest związany z emitowaniem dużej ilości zanieczyszczeń. Ekologiczne sposoby wytwarzania energii tzw. „czystej energii” mają w Polsce duże ograniczenia. Energia „wodna”, „wiatrowa”, „fotowoltaika” tylko częściowo mają zastosowanie ze względu na warunki geograficzne i klimatyczne Polski. Przyszłości należy upatrywać w energii jądrowej i wodorowej.

W dalszej części zajęć Pan Łukasz wraz z Kubą pochwalili się swoimi osiągnięciami w robotyce  (budowaniu sterowanych modeli robotów z klocków Lego). Ich dziełem jest pojazd o nazwie „Witek”. Jest to pojazd wykonany z klocków Lego napędzany wodorem. Posiada on skrętne osie dzięki czemu może skręcać, posiada czujniki umożliwiające omijanie przeszkód, kamery podglądu, posiada możliwość zdalnego sterowania. Jest sterowany za pomocą komputera i sygnału WiFi z telefonu. Zgodnie z informacją konstruktorów: Pana Łukasza i Kuby jest to „pierwszy” pojazd tego typu na świecie. Zajęcia warsztatowe dla naszej klasy zakończyły się budowaniem z klocków Lego makiety przedstawiającej nasze wyobrażenie przyszłości Ciechanowa. W sposób twórczy mogliśmy popisać się naszymi marzeniami i fantazją!

 

 

Powtórki z lekturki

29 kwietnia uczniowie klasy szóstej podsumowali omawianie lektury "Hobbit" - oczywiście poprzez "Powtórki z lekturki". Efektem ich pracy były gry planszowe, fiszki, plakaty, lapbooki, krzyżówki, testy, a nawet film. Gratulujemy kreatywności

 

 

Motyw wiosny królował w naszej szkole w ostatnim tygodniu podczas lekcji i zajęć świetlicowych.

 

W ramach wsparcia integracji polskich i ukraińskich uczniów w SP TWP na lekcji j. rosyjskiego spotkali się uczniowie naszej szkoły z ukraińskimi rówieśnikami. Celem lekcji było wzmocnienie właściwych relacji między uczniami oraz budowanie wzajemnego zaufania. Lekcja miała niezwykły charakter, uczniowie opowiadali o zwyczajach świątecznych w swoim kraju , a nasi o polskich zwyczajach związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Lekcja była ciekawa , a wiedza realioznawcza okazała się bardzo pożyteczna.

 
 

Lekcja koleżeńska ,,złote zasady savoir vivre'' w klasie 2

 

Wyzwanie na zaczytanie" ," Zajęcia sensoryczne", " W zdrowym ciele zdrowy duch" " Dzieci dzieciom", to wszystko i jeszcze więcej działo się podczas dodatkowych zajęć... na świetlicach szkolnych w początkach marca

 

W środę 23.02.2022r podczas zajęć koła zainteresowań NATURALNIE NIEBANALNIE odwiedziła nas Pani Natalia ze swoim psim towarzyszem – Diego. Diego jest psiakiem przygarniętym z ulicy, posiada trzy łapki i ogromne serce. Podczas zajęć dzieci usłyszały historię Diega, w jaki sposób trafił do Pani Natalii z ulicy oraz jakie przygody razem przeżywają. Rozmowy dotyczyły również, tego jak należy zachowywać się przy psach, co pieski lubią, a czego nie powinniśmy robić w ich obecności. Dzieci przećwiczyły również umiejętność odpowiedniego podchodzenia oraz głaskania psiaka, tak żeby zarówno pies i człowiek czuli się bezpiecznie oraz komfortowo. Na koniec opowiedzieliśmy krótko o książce napisanej przez opiekunkę Diega, pt,,Psie szczęście w nieszczęściu”, w której znajdziemy całą historię psiego przyjaciela. Zajęcia zakończyliśmy podziękowaniami, nagradzaniem Diegusia smaczkami i wspólnymi zdjęciami.

ODWRÓCONA LEKCJA HISTORII

Uczniowie klasy 4b podczas zajęć z historii pracowali metodą odwróconej lekcji. Ich zadaniem było samodzielne zdobycie informacji na temat Mikołaja Kopernika, a następnie "sprzedanie" ich pozostałym. W oparciu o zdobyte i przekazane informacje powstały przygotowane w parach plakaty. Prace zostały wyeksponowane w holu szkoły.

„Zaskakująca fizyka”
To już kolejna odsłona eksperymentalnej przygody z fizyką, w której online wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Pokazy przygotowane dla różnych grup wiekowych realizowane są w ramach projektu „Fizyka kluczem do zrozumienia świata"

 

Teatr ilustracji"⭐️🖍❤️ to kolejne zajęcia z oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej, z których skorzystali uczniowie zerówki ze Szkoły Podstawowej TWP. Dzieci biorą udział w projekcie edukacyjnym "Co słonko widziało", związanym z dziecięcą twórczością Marii Konopnickiej, dlatego dziś wykonaliśmy inscenizację baśni "O krasnoludkach i o sierotce Marysi". Po krótkim przypomnieniu informacji na temat obrazkowego teatrzyku Kamishibai, wspólnie wykonaliśmy ilustrowane karty z tekstem na odwrocie, ułożyliśmy w odpowiedniej kolejności, a następnie uczniowie spróbowali swoich sił w przedstawieniu utworu.

 

Matematyka w świątecznym wydaniu

Ostatnia lekcja przedświąteczna matematyki, mimo że zdalna, to wspólne rozwiązywanie escape room, czyli mrocznej historii worka prezentami. Uczniowie musieli uporać się z zadaniami matematycznymi, czyli rozwiązać równania, ułożyć puzzle , znaleźć kod.  Na szczęście zadania zostały wykonane, kod został odkryty,  worek z prezentami znaleziony. Nagrodą był piękny świąteczny  obrazek i oceny dla najaktywniejszych uczniów. 

Z  zadaniami poradzili sobie zarówno uczniowie klasy 6 jak i 8.  
"Teatr ilustracji", to kolejne zajęcia z oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej, z których skorzystali uczniowie zerówki ze Szkoły Podstawowej TWP. Dzieci biorą udział w projekcie edukacyjnym "Co słonko widziało", związanym z dziecięcą twórczością Marii Konopnickiej, dlatego dziś wykonaliśmy inscenizację baśni "O krasnoludkach i o sierotce Marysi". Po krótkim przypomnieniu informacji na temat obrazkowego teatrzyku Kamishibai, wspólnie wykonaliśmy ilustrowane karty z tekstem na odwrocie, ułożyliśmy w odpowiedniej kolejności, a następnie uczniowie spróbowali swoich sił w przedstawieniu utworu.
 
 
 
W dniu 26 listopada 2021r. w klasie 7 odbyła się szczególna lekcja profilaktyki poprowadzona przez panią Martę Petrykowską, kuratora zawodowego Sądu Rejonowego w Ciechanowie, a prywatnie mamę Kuby z klasy 7. Tematem były e-papierosy, napoje energetyczne i dopalacze. Uczniowie posłuchali o zagrożeniach jakie niosą te substancje oraz mieli możliwość sprawdzenia jak działa narkotest, ale i alkotest. Uczniowie chętnie sprawdzili działanie urządzeń, korzystając z jednorazowych ustników. Końcowa część dyskusji dotyczyła odpowiedzialności karnej nieletnich- i ta tematyka ma być kontynuowana na kolejnym spotkaniu.
 
 
 
Zajęcia w państwowej uczelni zawodowej <<LINK>>
 
 
PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Tegoroczne obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbywały się pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”. Uczniowie klas 0-III uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną dotyczących legend polskich oraz wyruszyli w podróż śladami baśni Ameryki Południowej.

Przyrodnicze odkrycia, wyprawy i dzieła
Lekcje przyrody: "Zwierzęta sprzed milionów lat", "Dbamy i dokarmiamy ptaki", terenowe obserwacje zmiany w przyrodzie jesienią oraz taneczno-plastyczne podboje artystyczne.

ZAJĘCIA W PUZ <<LINK>>

Ciekawe dlaczego…? Eksperyment i doświadczenie w nauce fizyki i chemii.
Zajęcia pełne eksperymentów, wspólnego doświadczania i zadań zespołowych w profesjonalnym laboratorium stanowią  uzupełnienie o atrakcyjne formy zajęć – głównie elementy metody laboratoryjnej ,metodą problemowej, praktycznego działania oraz słowną
i poglądową. Eksperyment i doświadczenie
jest odpowiedzią na potrzeby uczniów, ich zainteresowania oraz wrodzoną ciekawość poznawczą.

  

Naturalnie Niebanalnie - klasa „0” miała okazję zgłębić ciekawostki dotyczące Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz poznała właściwości magnesu podczas „Zabaw badawczych z magnesem”.

Klasy pierwsze przeżyły niezapomnianą lekcję przyrody - eksperymentowały z wodą oraz odkrywali jej właściwości.

Klasa 2c wykonała przepiękne zielniki, które miały na celu utrwalenie umiejętności rozpoznawania różnych gatunków roślin.

Na zajęciach taneczno-musicalowych dzieci miały okazję tańczyć wraz ze wstążkami, które nadawały nowy, wizualny wymiar zajęciom

W tym roku po raz pierwszy ten projekt zrealizowała klasa 5a, pracując nad lekturą "Opowieści z Narnii". Uczniowie wykazali się nieprzeciętną kreatywnością tworząc gry, fiszki, lapbooki i inne formy,za pomocą których utrwalili wiedzę o książce.

 Na języku angielskim za uczniami 8 klasy zatrzasnęły się drzwi, a jedynym sposobem wydostania się z niej było odnalezienie hasła, które zatrzyma klątwę złej Czarownicy Poppy. Lekcja Halloween w konwencji escape room, zawierała tajemnicę i dużą dawką niewiadomych. Rozwikłanie zagadek poprowadziło do odkrycia szyfru, w którym zakodowana była antyklątwa na złośliwe czary edu-czarownicy. Przy okazji lekcji interkulturowej uczniowie budowali także kluczowe umiejętności przyszłości, takie jak: współpraca w grupie, myślenie krytyczne, komunikacja oraz kreatywność. Wszystkie grupy zdobyły antyklątwę ,która otwierała drzwi. Udało im się opuścić klasę i udać na przerwę.

REGIONALNY OMNIBUS - lekcja muzealna na Zamku Książąt Mazowieckich dla klasy 5a odbyła się 26.10. 2021

Celem lekcji było poznanie historii naszego regionu poprzez grę planszową. Uczniowie w czasie gry odpowiadali na pytania m.in. dotyczące pomników i legend związanych z historią Ciechanowa.

„ŻYCIE CODZIENNE W ŚREDNIOWIECZNYM ZAMKU”- to temat lekcji muzealnej, w której brali udział uczniowie klasy 5b 13.10.2021

Ideą tej lekcji muzealnej było uzmysłowienie uczniom jak wyglądało codzienne życie w zamku, jak żyli oraz czym się trudnili jego mieszkańcy. Uczniowie podczas tej lekcji poznali również zawody wykonywane w średniowieczu takie jak bednarz, rymarz, płatnerz.

RUCHOMA OŚ CZASU, CZYLI LEKCJA HOSTORII W KLASACH 4 Chronologia to ten dział historii, który trzeba dobrze zrozumieć. Aby czwartoklasiści poruszali się swobodnie w tym zakresie, nauczycielka zaprosiła ich do tworzenia żywej osi czasu, w której znacznikami były klamerki z kartkami oznaczającymi daty przypinane do rozciągniętego sznura. Taka forma wprowadzenia podobała się uczniom.

 

JESTEM POLAKIEM, CZYLI PATRIOTYZM OCZAMI CZWARTOKLASISTÓW Na przełomie września i października, podczas lekcji historii uczniowie klas 4 prowadzili dyskusje i burze mózgów o tym, co to znaczy być patriotą, jakie zachowania trzeba pielęgnować, a czego nie robić by na to miano zasłużyć. Swoje przemyślenia uczniowie zawarli na samodzielnie wykonanych plakatach

W krainie sera - jak powstają sery? Wykonanie serka smakowego w klasie " 0" 

 

Uczniowie klasy II B praktycznie utrwalili znajomość nazw drzew, krzewów i ich owoców zbierając eksponaty do wykonania ,,zielnika''

 

Uczniowie klasy IIa na lekcji techniki rozwijali swoje zainteresowania przyrodnicze, wykonując grzyby z ziemniaka i pietruszki. Gotowe prace wyglądają bardzo realistycznie i są wspaniałą dekoracją sali lekcyjnej

 

W poniedziałek 18 październiki klasy IV wzięły udział w konkursie wiedzy na temat "Akademii Pana Kleksa". Uczniowie świetnie sobie poradzili nawet z bardzo szczegółowymi pytaniami. Gościem honorowym, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem konkursu i pomagał w rozsądzeniu kwestii spornych była Pani Irena Borzęcka. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom. Taka forma sprawdzenia wiedzy bardzo spodobała się uczniom.

 
RUCHOMA OŚ CZASU, CZYLI LEKCJA HOSTORII W KLASACH 4
Chronologia to ten dział historii, który trzeba dobrze zrozumieć. Aby czwartoklasiści poruszali się swobodnie w tym zakresie, nauczycielka zaprosiła ich do tworzenia żywej osi czasu, w której znacznikami były klamerki z kartkami oznaczającymi daty przypinane do rozciągniętego sznura. Taka forma wprowadzenia podobała się uczniom

JESTEM POLAKIEM, CZYLI PATRIOTYZM OCZAMI CZWARTOKLASISTÓW Na przełomie września i października, podczas lekcji historii uczniowie klas 4 prowadzili dyskusje i burze mózgów o tym, co to znaczy być patriotą, jakoe zachowania trzeba pielęgnować, a czego nie robić by na to miano zasłużyć. Swoje przemyślenia uczniowie zawarli na samodzielnie wykonanych plakatach

Ciekawe lekcje uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej to zajęcia rozbudowujące wiedzę poznawczą oraz zainteresowanie otaczającym światem

 

W mlecznej krainie- ciekawa lekcja kl. 3c; Przetwory mleczne.

ZDROWO, JARZYNOWO, CZYLI SAŁATKOWE SZALEŃSTWO W 3B

 1 października klasa 3b w praktyce przyswajała zasady zdrowego odżywiania, tworząc wspaniałą sałatkę jarzynową. Dobieranie składników, krojenie, mieszanie i przyprawianie sprawiało dzieciom dużą satysfakcję i było kolejnym krokiem w kierunku zdrowych nawyków żywieniowych. Ostatnim, bardzo ważnym elementem była degustacja, która przekonała wszystkich, że zdrowe znaczy smaczne.

NATURALNIE NIEBANALNIE '' , CZYLI ŚWIĘTO DRZEWA Uczestnicy zajęć dodatkowych już cztery dni wcześniej obchodzili Święto Drzewa , które corocznie przypada 10 października. Z tej okazji odwiedził ich wyjątkowy gość - Pani Renata Mossakowska, projektantka pięknych ogrodów, właścicielka firmy Oaza Dom i Ogród. Poprowadziła ona interesujące zajęcia na temat drzew oraz podarowała naszej szkole sadzonkę klonu. Uczestnicy spotkania napisali wspólnie list o tym wydarzeniu i złożyli odręczne podpisy. Został on zamknięty w kapsule i zakopany razem z posadzonym drzewkiem. Nie zabrakło również drobnych upominków dla dzieci - medali z napisem „Dbam o drzewa” i kolorowych, jesiennych listków z imionami uczniów. Te zajęcia na długo pozostaną w pamięci dzieci, które codzienne będą mogły obserwować swoje drzewko rosnące przy szkole.

 

Lekcja na spacerze, czyli przygoda z jesienią klasy "0' Aby lepiej poznać jesień dzieci z zerówki uczestniczyły w zajęciach prowadzonych na świeżym powietrzu. Wśród licznych edukacyjnych atrakcji tych zajęć znalazły się: spacerowanie alejkami pobliskiego parku, obserwowanie drzew i krzewów, ich charakterystycznych liści i owoców, rozróżnianie drzew liściastych i iglastych, zbieranie kolorowych liści, żołędzi, przytulanie się do drzew, dotykanie kory, wsłuchiwanie się z zamkniętymi oczami w szum drzew, śpiew ptaków, odrysowywanie patyczkami na piasku zebranych liści. Dostarczyło to dzieciom wielu, często nowych odczuć, których długo nie zapomną. Po powrocie do sali powstały natomiast "Przyrodnicze obrazki ''- Pani Jesień z wykorzystaniem kolorowych liści zebranych podczas spaceru. Prace rozbudziły wyobraźnię dzieci, a podczas ich wykonywania słychać było radosny gwar i wiele śmiechu, świadczących o doskonałych nastrojach uczniów.

CO SŁYCHAĆ I WIDAĆ W PARKU, CZYLI 3B NA TROPIE JESIENI

Jesień to piękna pora roku, która sprzyja różnorodnym aktywnościom w szkole. W piątek uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią udali się do parku aby obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Okrzyki i radość towarzyszyły im za każdym razem, gdy komuś udało się właściwie rozpoznać gatunki drzew i krzewów. Wspólnie omawiano charakterystyczne cechy tych roślin, obserwowano i omawiano jesienne warunki atmosferyczne. Była to wspaniała lekcja przyrody.

 

Sposób na indywidualny sukces, czyli spotkanie i realizacja zajęć w wykonaniu Pozytywnie Historycznych dla uczniów klas starszych SP TWP.

 

 

 

 

 

"Eksperymentuj z Dzieckiem" - to seria filmów edukacyjnych z zakresu chemii i fizyki które zostały zaprezentowane i przygotowane przez uczniów klasy 7 dla uczniów klasy 3 Była to naukowa przygoda pełna doświadczeń i niesamowitych wrażeń.

Tegoroczne szkolne rekolekcje Wielkopostne mają artystyczny wymiar. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem malowali na różnorodnych fakturach wizerunek Jezusa oraz wykonywali inne formy plastyczno – techniczne

Dnia 12 i 25 lutego uczniowie klas młodszych 👩🏼‍🎓👨‍🎓🌹 uczestniczyli w lekcji online w ramach projektu edukacyjnego o ekologii🍀🌹🌿 Organizatorem zajęć było
Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio
COEK STUDIO❤ Spotkania prowadziła Pani Magdalena Kaczorowska - Dołowy 🌹 absolwentka Studiów Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warszawskim🌹 Lekcja uświadomiła uczniom konieczność ochrony środowiska🍀🌹🦋🐿 oraz dostarczyła wiedzę na temat segregacji i redukcji śmierci🌺🍀🌻 Dziękujemy 🙂❤🌺
 
Powrót do przeszłości 🦕📚❤🦖 - czyli Dzień Dinozaura 🦕🦖🦕🦖 w szkolnej 👩🏼‍🎓👨‍🎓🦕🦖😁📚❤ i wirtualnej📱😁🦕💻🦖 odsłonie 🙂🦕❤🦖😁📚❤
 
 
9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy Tego dnia sale klas 0 zamieniły się we włoską pizzerię. Uczniowie bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowali prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania. Dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze Dzieci na zajęciach poznały historię pizzy dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz stwierdziły, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza i zdrowsza.
 
 
Zajęcia dodatkowe 🧩🖍🖌💻 i rozwijające 🧮📚✒✏w szkole 👨‍🎓👩🏼‍🎓❤ to wspaniała zabawa 😍, radość tworzenia oraz niezwykłe przygody🛷🧩🎲🎨 i chwile na relaks♟🧸🖼 oraz wspólną zabawę 🤸‍♀️😍❣💫
 
 
Dzieci - Dzieciom 👩🏼‍🎓👨‍🎓❣ to dzisiejsze zajęcia świetlicowe 🔬 😍❣ prowadzone przez uczennicę klasy 0b 👩‍🔬🔬😍❣Zosię Żukowską 🥰❤dla szkolnych koleżanek 👩🏼‍🎓❣ i kolegów❣👨‍🎓 Niezwykłe zainteresowania dziewczynki😍👩🏼‍🎓 światem przyrody🕷🐞🌺🍀 i biologii🌻🦗🐝🌹 oraz wiedza📕📖📚🔎🔬 , a także umiejętności w zakresie wykorzystania mikroskopu 🔬🔎❣to temat dzisiejszej przyrodniczej przygody🌳🌷🐛
 
 
Wróciliśmy z pokazowymi treningami dla młodych ciechanowian, dziś tajniki piłki ręcznej poznali uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej TWP
 
JAK SIĘ ŻYŁO W PAŃSTWIE MIESZKA, CZYLI GOŚĆ NA LEKCJI ONLINE
Dbając o to, aby uczniowie jak najmniej odczuwali różnicę w nauczaniu w okresie edukacji zdalnej, staramy się, aby zachować jak najwięcej elementów edukacji stacjonarnej. Takim elementem są wizyty ciekawych ludzi. Tym razem online czwartoklasiści spotkali się na niezwykłej lekcji historii z panem Łukaszem Niewiadomskim ze Stowarzyszenia Pozytwni Historyczni. Podczas lekcji "Jak się żyło w państwie Mieszka" uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonowało społeczeństwo średniowieczne, mieli możlowość zobaczenia elementów strojów, uzbrojenia czy przedmiotów codziennego użytku, itp. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i zaangażowały się w lekcję zadając wiele pytań.
 
Święta tuż, tuż...
W piątek 11 grudnia w szkole unosił się zapach korzennych przypraw. Dla dzieci z klas 0 był to bardzo pracowity dzień, bowiem tego dnia piekły pierniczki Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz przygotowanie miejsca pracy. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały foremkami ciasteczka Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które upiekliśmy. Pod czujnym okiem pań wychowawczyń pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku Po wystygnięciu wypieków dzieci zabrały się do dekorowania, a potem do degustacji. Przedszkolaki poczęstowały pierniczkami panią Dyrektor oraz wszystkie panie w naszej szkole Pierniczki były przepyszne…
 
 
 
 
 
 

Dzień Górnika w SP TWP 👩🏼‍🎓👨‍🎓 

 

Niezwykła lekcja historii w wykonaniu uczniów klasy 5 SP TWP z wykorzystaniem konstrukcyjnych oraz twórczych możliwości Minecrafta 📜💚🏺

Prace z techniki uczniów z klasy szóstej. Temat pracy - makieta osiedla.
 

Historia z klocków

Piątoklasiści na lekcjach historii poznają tajniki starożytnych cywilizacji, ich kulturę, strukturę społeczną, wierzenia czy system władzy. Sposobem na "oswojenie" fragmentu tej wiedzy stały się klocki. Dały one dzieciom możliwość przeniesienia się w czasie - uczniowie bowiem wykonali model starożytnego teatru bawiąc się i chłonąc wiedzę jednocześnie.

W dniu 9 października klasy trzecie wyruszyły na wycieczkę tematyczną do Gąsiorowa z okazji Dnia Ziemniaka. Po ciekawej pogadance, gdzie uczniowie poznali historię ziemniaka i wiele ciekawostek z nim związanych, odbyły się gry zespołowe z ziemniakiem w głównej roli. Były piski, wrzaski i śmiechu co niemiara. Następnie odbyły się warsztaty, na których dzieci robiły różne ,,cuda” ziemniaczane i warzywne. Uczniowie zaglądali do wielkiej skrzyni ,,skarbów” ze sprzętem domowym z dawnej epoki, była tam np. tara, żelazko na węgiel, magiel, stolnica i wiele innych. Kolejną atrakcją była dyskoteka, wspólne grillowanie i wspaniała zabawa w Gąsiorkowie, na wielkim placu zabaw, które na długo
pozostaną w pamięci uczestników wycieczki.

Misja robotyka w SP TWP rozpoczęta

Uczniowie klasy 2c odbyli wycieczkę do Parku Nauki Torus. Była to cudowna lekcja przyrody ,,Śladami zwierząt" oraz słodka przygoda w Cafe Pitagoras.

 

 

29.09.2020r - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Nasi najmłodsi czytali, a następnie tworzyli niepowtarzalną wersję „Kaczki Dziwaczki”.

 

 

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA 🚑

W piątek 18 września 2020 w naszej szkole odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez Ratownika Medycznego - panią Aleksandrę Dąbrowską.
Uczniowie klasy pierwszej poznali podstawowe zasady postępowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz dowiedzieli się jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową.
Po zakończeniu pokazu wszyscy chętni uczniowie mogli samodzielnie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na specjalnym fantomie.
Serdecznie dziękujemy pani Oli za poświęcony czas. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności zdobyte przez dzieci są bezcenne i mogą okazać się potrzebne w sytuacji zagrożenia.

 

Rok szkolny 2019/2020