Ciekawe lekcje

Inflacja to zjawisko obecnie szeroko komentowane i omawiane. Aby móc lepiej zrozumieć jego rolę we współczesnym świecie uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu online ze specjalistami z mBanku. Zajęcia te odbyły się w ramach Programu "Porwani przez ekonomię".

Uczniowie klasy I b w ramach lekcji na temat wody wykonywali eksperymenty dotyczące właściwości wody. Dzieci sprawdzały jakie substancje rozpuszczają się w wodzie, jakie pływają, a jakie opadają na dno.

WODNE EKSPERYMENTY💦

Eksperymentowanie to zawsze doskonały pomysł na wspólną zabawę, ale także idealny sposób na naukę poprzez działanie. Przekonali się o tym uczniowie klasy 1a, którzy badali rozpuszczalność różnych substancji w wodzie.

Uczniowie klasy II A i C oraz IV C odwiedzili Muzeum Szlachty Mazowieckiej i uczestniczyli w warsztatach pt. "Barwy narodowe", podczas których poznali legendarne początki naszej Ojczyzny, wykonali kokardę narodową i obejrzeli bardzo ciekawe eksponaty muzealne, a w tym muzealny pokój Marii Konopnickiej. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające!

Przez ponad dwa tygodnie uczniowie klas 6a i 6b zgłębiali tajniki folwarku szlacheckiego przygotowując jego makietę na lekcjach historii. Dziś odbyły się ostatnie prezentacje podsumowujące projekt.
Klasy 0-1 wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu profilaktyki zdrowotnej dotyczącej higieny jamy ustnej. 🪥🦷
Pielęgniarka szkolna p. Małgorzata Nawrot przekazała dzieciom wiele cennych wskazówek. Podkreśliła, że warto dbać o zdrowy uśmiech oraz zachęciła do odwiedzania gabinetów stomatologicznych.

Uczniowie klas IVA i IVB razem z nauczycielkami języka polskiego – w ramach realizacji zadania "Wielcy ludzie” z modułu "Tu jest moje miejsce” Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” – wybrali się do Parku im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie.
Wizyta pod pomnikiem znanej polskiej pisarki była okazją do przypomnienia jej związków z ziemią ciechanowską.Rozmawiano także o krasnoludkach przedstawionych w utworze o sierotce Marysi. Korzystając z okazji, przybliżono także postać Bronisławy Włodkówny urodzonej w Nużewku, w której twórczości można dostrzec liczne nawiązania do Ciechanowa i pobliskich miejscowości – Lekowa czy Grzybowa.

Klasy pierwsze i klasa 0 spotkały się z przedstawicielami Policji. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa dzieci poruszających się po ulicy. Uczniowie otrzymali książeczki o tej samej tematyce... Dziękujemy za cenną lekcję.

Co zamiast sprawdzianu?
Ósmoklasiści podczas lekcji historii tworzyli oś czasu przedstawiającą przebieg z II wojny światowej. Wiedza zebrana, podsumowana i sprawdzona a stresu dużo mniej.

Lekcje historii w klasach czwartych, podczas których uczniowie poznawali historyczną oś czasu były czasem nie tylko nauki, ale i doskonałej zabawy. Czy w plenerze czy w budynku możliwość wyobrażenia sobie osi zawsze się sprawdza i podoba uczniom.

Dzisiaj tj. 4 października, klasę 0 odwiedziły panie z KLUBU SENIOR +GUMOWO. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowiadań o leśnych mieszkańcach. Odbyły się również bardzo ciekawe warsztaty plastyczne.

Uczniowie klas trzecich w ostatnim tygodniu poszerzyli wiedzę na temat produktów spożywczych. Zakończeniem ich "podróży" po mlecznej krainie była degustacja różnych rodzajów sera.

Jesień zagościła u naszych zerówkowiczów!
Dzieci wykonały jesienne drzewko oraz ozdobiły swój kącik przyrodniczy darami natur

Klasy pierwsze przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury!" Pierwsze zadanie pt."Z kamyka zabawka dla smyka" zostało wykonane w oryginalny sposób i sprawiło najmłodszym wiele radości.

Rozpoczęły się zajęcia dodatkowe, które każdego dnia rozwijają twórczość, wiedzę i pasje naszych uczniów.
Podczas lekcji techniki uczniowie klasy 3b samodzielnie wykonali wspaniałe konstrukcje statków.

Rok szkolny 2020/2021