WIWAT NIEPODLEGŁA, CZYLI RADOSNE ŚWIĘTO NIEPODŁEGŁOŚCI W SP TWP

W tym roku obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej szkole trwały dwa dni i miały radosny charakter. 9 listopada, odbył się KONCERT PATRIOTYCZNY prowadzony przez p. Joannę Falkowską oraz dh. Szymona Ostromeckiego - komendanta Hufca ZHP. W tej muzycznej lekcji historii wystąpili goście –dzieci ze szkoły wokalnej VOICE by YUSH, Akademii Dźwięku, Warsztatowni ARTYSTYCZNEJ PORT oraz absolwenci szkoły - Jakub Jeskie i Jakub Kwiatkowski.

Na zakończenie zaprezentowały się szkolne zespoły -SKRZATY DOMINIKA i ZESPÓŁ ZGRANY prowadzone przez p. Dominika Molewskiego. Po koncercie odbyło się DYKTANDO, dla klas starszych, pt. „Drogi do Niepodległości”. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a wszyscy wpisy pochwalne w dzienniku. Nazajutrz, 10 listopada została przeprowadzona gra terenowa " Gra o niepodległość", w której wzięły udział 4-osobowe drużyny z klas 5-7. Liczył się czas przejścia wyznaczonej trasy oraz poprawność wykonanych zadań. Uczniowie klasy 8 koordynowali przebieg gry, oraz przygotowali projekcję filmów i animacji związanych ze Świętem Niepodległości, które były prezentowane klasom w auli szkolnej. Tego dnia, najstarsi uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez edukatorów ze Stowarzyszenia Pozytywni Historyczni oraz projekcji filmu w goglach VR a grupy świetlicowe w warsztatach .Warsztaty były nie tylko kreatywną lekcją , ale także niezwykłą okazją, aby zagłębić się w historię naszej Ojczyzny. O 11.11 zabrzmiał hymn - przy akompaniamencie p. Dominika Molewskiego i zespołu odśpiewali go w salach lekcyjnych a także na korytarzu szkolnym wszyscy uczniowie i nauczyciele. W ten sposób włączyliśmy się do akcji "Niepodległa do hymnu". Na zakończenie, w dniu 11 listopada reprezentacja SP TWP uczestniczyła w miejskich obchodach Święta Niepodległości składając kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.