Szkoła Podstawowa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 
  Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy sobie z nimi radzić. Pierwszy tydzień października upłynął w naszej szkole pod znakiem przypominania sobie tabliczki mnożenia. W ten sposób włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który w tym roku przypadał  02.10.2020. Z tej okazji w  naszej szkole odbyło się wiele ciekawych inicjatyw matematycznych: kolorowanki  w klasach młodszych przeprowadzone przez starszych kolegów , którzy wcielili się w rolę egzaminatorów. W ramach kształcenia  integracji i   ćwiczenia matematyki rozwiązywane były zadania grupowe, układane domino matematyczne, konkursy drużynowe, dwuminutowe klasówki z tabliczką mnożenia w roli głównej . Przy tym dużo zabawy, nauki i  wzajemnego wsparcia. Wszyscy doskonale się i bawili i uczyli a za zaangażowanie i doskonałą znajomość tabliczki mnożenia  otrzymali certyfikaty lub odznaki mistrzów.