Szkoła Podstawowa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

Dbamy o zwierzęta !

 

 Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie 04 października.  Miesiąc październik  jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Zastanawiamy się, czy i w jaki sposób możemy pomóc jakiemuś biednemu, poszkodowanemu przez los zwierzakowi.

Patronem zwierząt, ekologów i ekologii był św. Franciszek z Asyżu. Dzień ten uświadamia nam, że zwierzę ,to żywa istota, czująca, która także ma swoje prawa. Dzień ten nie pozostał bez echa wśród społeczności szkolnej TWP w Ciechanowie. Uczniowie klasy VII pod kierunkiem nauczyciela biologii przygotowali wspaniały apel upamiętniający ten dzień i wprowadzający w klimat troski o każdego zwierzaka, który potrzebuje pomocy i którego spotkamy na swojej drodze. Uczniowie przedstawili informacje dotyczące historii tego święta oraz  zapoznali uczestników z wytycznymi Światowej Deklaracji Praw Zwierząt. Ciekawym przedsięwzięciem był konkurs z nagrodami polegający na rozpoznawaniu zwierząt na podstawie fragmentu ich wyglądu zewnętrznego. Wszyscy świetnie się bawili, ale i znajomość zwierząt budziła zachwyt. Mamy nadzieję, że społeczność uczniowska TWP jest wrażliwa na krzywdę zwierząt i zawsze podejmuje akcje związane z pomocą  im zbierając karmę dla schroniska, zakupując potrzebne akcesoria na zimę, by było im ciepło.