Nauka jest przygodą!

1 czerwca 2020 r. wystartował  on-line 10 Przedszkolny Festiwal Nauki Klubów Młodego Odkrywcy „Nauka jest przygodą!” pod patronatem Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz Prezydenta Miasta Legionowo.

Spotkali się jak co roku entuzjaści eksperymentowania i poznawania świata „na dotyk”. Tym razem w Internecie. Start nastąpił  1 czerwca 2020 r. o godzinie 12:00.

Zaprezentowano filmy nadesłane przez małych odkrywców i ich nieco starszych kolegów oraz partnerów festiwalu i Centrum Nauki Kopernik. Wśród zgłoszonych filmów znalazły się prace uczniów naszej szkoły.

1. Kolorowe kwiaty dla mamy  - autorzy: M. Żbikowska. A. Tyjeński, K. Włoczewski, J. Olszewski, M. Kopczyński (opiekun T. Stryjewska)
  2. Jak zbudować elektromagnes,
  3. Balonowa wyścigówka,
  4. Dzwoniący wieszak,
  5. Lewitująca bańka – wszystkie autorstwa Gabriela Żbikowskiego (opiekun J. Kolankowski)
  6. Dziurawa ręka – autorstwa Adama Chmielińskiego (opiekun J. Kolankowski)

Filmy będą dostępne w ramach tego przedsięwzięcia do 15 czerwca tutaj:

-LINK

Gratulujemy uczniom i nauczycielom!