" Opowieść w słowach piosenki zaklęta..."

W maju 2020 r. został ogłoszony szkolny konkurs literacki pt. ,, Opowiem Ci , co czuję”. Miał on przede wszystkim pobudzić wyobraźnię uczniów, kreatywność i pokazać, że nawet tak trudny czas, który doświadczył całą kulę ziemską ,nie jest w stanie odebrać nam uczuć ,myśli, marzeń, talentów. Uczestnicy mieli za zadanie napisać tekst piosenki , zachowując właściwe metrum i podane w regulaminie kryteria. Wszyscy uczniowie wykazali się niezwykłą lekkością pióra, plastycznością słownego obrazu , wrażliwością artystyczną oraz niezwykłym przesłaniem  płynącym z ich dzieł.

Komisja konkursowa w składzie:

Lidia Bralczyk-przewodnicząca; Irena Borzęcka- członek komisji, Bogumiła Blantenberg -członek komisji, Dorota Smolińska- członek komisji postanowiła przyznać następujące nagrody:

W przedziale klas VI-VIII

I miejsce  -Alicja Kaszubowska za napisanie i zaśpiewanie tekstu piosenki ,,Moje marzenie” .

II miejsce ex aequo- Zofia Śledzińska za piosenkę, Próba czasu” i Aleksandra Michalska za tekst piosenki ,, Dziki wirus”.

III miejsce ex aequo-Martyna Grabas za piosenkę ,, Wirus”    , Maciej Klimowski za tekst ,,Życie w kwarantannie”  i  Maja Żbikowska za tekst  pt. ,,Trudne czasy”.

W przedziale klas  IV- V najlepsi okazali się

Lidia Matusiak, Mateusz Wdowiński i Piotr Wieluński wszyscy z klasy IV oraz Paulina Pawłowska z klasy V- exaequo  cztery wyróżnienia

Swoje utwory wszyscy pięknie zaprezentowali na forum szkoły podczas uroczystości związanych z obchodami Dnia Dziecka w TWP. Gratulujemy niezwykłego talentu i poetyckiej duszy!

-LINK