Szkoła Podstawowa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

Pierwszoklasiści przyjęci w poczet uczniów SP TWP

     

43 uczniów klas pierwszych pod czujnym okiem wychowawców przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

16 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej - wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klas I wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Koleżanki i koledzy z klas trzecich przywitali pierwszaków wesoło, radośnie, śpiewając i tańcząc, życzyli sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece w szkole. Dzieci z klas pierwszych również zaprezentowały swoje umiejętności. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego,  prawidłowego zachowania się w szkole , znajomość polskich symboli narodowych oraz pięknie zaśpiewane piosenki, były dowodem na to, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej i taki werdykt wydala Pani Dyrektor w niezwykle podniosłej atmosferze, przed biało – czerwoną flagą pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Tatiana Sęk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Zostały wręczone dyplomy, rożki obfitości, a uczniowie klas trzecich obdarowali pierwszoklasistów wielkimi kredkami. Rodzice natomiast przygotowali dla swych pociech słodki poczęstunek. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.