Szkoła Podstawowa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

„Zakodujesz czy Zaszachujesz”

Kodowanie, programowanie – bywa nazywane „trzecim językiem”, który warto znać oprócz języka ojczystego i przynajmniej jednego języka obcego, by odnaleźć się dziś na rynku pracy.

Jest to też umiejętność uważana za jedną z ważniejszych kompetencji XXI wieku. Przydaje się nie tylko w branżach technologicznych, ale też w innych dziedzinach, niekoniecznie związanych z naukami ścisłymi.

Warto mieć – przynajmniej podstawowe – umiejętności programistyczne, by móc zrozumieć współczesny świat i zachodzące w nim zmiany. Ucząc się programowania lepiej poznajemy cyfrową rzeczywistość, która nas otacza, bardziej świadomie posługujemy się nowymi technologiami, a przede wszystkim – pewniej i bezpieczniej korzystamy z wszechobecnych elektronicznych urządzeń i usług. Takie nabyte umiejętności przez dzieci i młodzież podczas zajęć dodatkowych prowadzonych w naszej szkole pozwolą w łatwiejszy sposób zrozumieć różne nowinki technologiczne.

W dniu 11.10.2019 r. w ramach Tygodnia Kodowania w  nasze szkole odbył się „ Turniej Szachowy”, w którym udział wzięli uczniowie klas V-VIII. Wszyscy spisali się wspaniale a pierwszym „Mistrzem Szachów” w Szkole Podstawowej TWP został uczeń klasy VII- Igor Wszeborowski.

                                                           II miejsce – Jan Olszewski z klasy VIII

                                                           III miejsce – Stanisław Lewko z klasy V

                                                           III miejsce - Gabriel Żbikowski z klasy VIII

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!