Szkoła Podstawowa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

"Hurra, tabliczka mnożenia!"

WTM DAY-Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Pierwszy tydzień października upłynął w naszej szkole pod znakiem przypominania sobie tabliczki mnożenia. W ten sposób włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który w tym roku przypadał w piątek 4.10.2019.

Z tej okazji w szkole odbyły się egzaminy ustne w klasach przeprowadzone przez starszych kolegów z klasy 8- Adam i Filip  wcielili się w rolę egzaminatorów. W ramach kształcenia  integracji i   ćwiczenia matematyki rozwiązywane były zadania grupowe, a najmłodsi  grali w gry planszowe, układali  domino matematyczne lub ćwiczyli tabliczkę mnożenia oraz zręczność z użyciem sześciennej kostki do gry. Najlepsi zdobyli certyfikaty lub odznaki mistrzów tabliczki mnożenia.

 

Tydzień z Tabliczką  Mnożenia

  1. Egzaminy ustne w klasach –kl. III-VIII -01.10.2019
  2. Klasowe konkursy -kl. IV-VIII-08.10.2019
  3. Gra planszowa w tabliczkę mnożenia -kl. III-04.10.2019
  4. Gra Tabliczkę mnożenia z sześcienną kostką –kl. II-04.10.2019