Szkoła Podstawowa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

Integracji ciąg dalszy!

W dniu 2 października 2019 r uczniowie klasy 4 i 5 wraz z wychowawcami  uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Parku Szturmówka w Prusinowicach koło Świercz. Mimo niesprzyjającej aury bawili się świetnie.

Wspólnie rozwiązywali  konkursy  w pokojach zagadek o tematyce II-giej wojny światowej. Integracji i pracy zespołowej sprzyjały  konkurencje sportowe oraz  gra w laserowy paintball. Każdy znalazł cos dla siebie, a jednocześnie musiał działać na rzecz swojego zespołu. Na koniec zmęczeni, umorusani, ale bardzo zadowoleni  (wiadomo „brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”) odpoczęli nad stawem pełnym rybek przy ognisku.

Wycieczka z pewnością była również okazja do zapoznania się z kolekcją militariów z czasów wojennych zgromadzonych przez właścicieli.

3 i 4 dzień października, to integracja uczniów klas starszych- klas VI, VII i VIII. Ośrodek Gwarek w miejscowości Piękna Góra spełnił nasze oczekiwania Sąsiedztwo lasu, plaża z bezpośrednim dostępem do jeziora Tajty oraz piękne widoki tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, która sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Kolejny raz  okazało się, że wyjazd integracyjny to nie tylko dobra zabawa i współpraca całej grupy. To również doskonała okazja do odkrywania indywidualnych predyspozycji dzieci i młodzieży, kształtowania postawy prospołecznej oraz praktyczna lekcja samodzielności. Zróżnicowane programy i dostosowane do potrzeb grupy bloki zajęciowe pozwoliły na aktywne spędzenie czasu, w nietypowych okolicznościach. Gra terenowe, gry zespołowe: ” Team bulding”, Ja i Moja Klasa czy symulacja medyczne to tylko niektóre atrakcje dwudniowego wyjazdu uczniów.  Było super!!!