DZIEŃ KROPKI

Książka Petera H Reynoldsa z kropką w roli głównej zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.
Szkoła Podstawowa TWP jako jeden z niezwykłych dni w szkole postanowiła zainicjować ten dzień w szczególny sposób, na wesoło z humorem i naukowo.
Już od rana korytarze wypełniły się  uczniami oraz nauczycielami ubranymi w kolorowe kropki.
Uczniowie całej społeczności szkolnej obejrzeli prezentację multimedialną związaną z historią kropki i głównej bohaterki Vashti.
Następnie poszczególne klasy otrzymały zadania do wykonania w związku z "Kropką".
Wśród zadań  były rebusy , wiersze, opowiadania, rysunki, plakaty.
Kolejnym punktem tego dnia była prezentacja wytworów uczniowskich. Wszyscy spisali się wzorowo. Były piękne kropki i plakaty uczniów kl 0 -III, IV prezentacja wykonana przez uczniów kl V, VI oraz piękne tematyczne piosenki i opowiadania z kropką w roli głównej - twórczości uczniów kl VII i VIII.
Wszyscy byliśmy mile zaskoczeni pomysłowością, wyobraźnią i umiejętnościami uczniów.
Pani dyrektor podziękowała wszystkim za  kreatywność i świetną  zabawę.
Wszyscy w nagrodę otrzymali słodkości.