Szkoła Podstawowa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

Trójmiasto zdobyte!

W dniach 10 - 11 czerwca 2019 r uczniowie Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie w liczbie 46 uczniów przebywali na wycieczce w Trójmieście.
Podróż minęła szybko. Mimo utrzymującej się wysokiej temperatury nikt z uczestników nie narzekał , a wprost przeciwnie , oczekiwaliśmy pierwszych atrakcji naszego wyjazdu. Pierwszym punktem naszej wyprawy był godzinny  rejs statkiem DRAGON, który zrobił na wycieczkowiczach ogromne wrażenie, bowiem na jego dziobie znajduje się galion przedstawiający smoka. Z  pokładu statku uczniowie mogli podziwiać przepiękne widoki okolicy. 
Po ekscytującym rejsie udaliśmy się w miejsce również pełne atrakcji i niesamowitych wrażeń. Było to Akwarium Gdyńskie w którym żyje i jest godne obejrzenia ponad 250 gatunków organizmów morskich, a Akwarium posiada 68 akwariów mieszczących ekspozycje rafy koralowej, toni oceanicznej, gęstych tropików Amazonii oraz Morza Bałtyckiego.
Wśród atrakcji tego dnia mogliśmy zobaczyć jeszcze ORP Błyskawicę, i Dar Pomorza - trzymasztowy żaglowiec.
Następnie udaliśmy się do Sopotu, gdzie czekał nas spacer po sopockiej plaży, ulicą Bohaterów Monte Casino, z daleka mogliśmy obejrzeć  latarnię morską oraz krzywy domek.
 Po krótkim odpoczynku i przekąskach wreszcie czas na zakwaterowanie w Ośrodku wypoczynkowym OW " Bałtyk" .Po zakwaterowaniu i obiadokolacji zabawy na świeżym powietrzu , na placu zabaw wokół ośrodka.
Noc minęła szybko i spokojnie.
Kolejny dzień  to poranne porządki w pokoju, śniadanie i wykwaterowanie się. 
Następny punkt wycieczki to zwiedzanie Gdańska. Mieliśmy okazję być na Starym Mieście, , poczuć niepowtarzalny klimat i charakter Bazyliki Mariackiej, Dwór Artusa, spichlerze nad Motławą, Żuraw.
Po tak męczącym, pełnym wrażeń spacerze chwila odpoczynku na obiedzie w restauracji na Długim Targu a potem kolejna atrakcja.
Pobyt dzieci w Centrum Hewelianum w "dżungli wyobraźni" i udział w  zajęciach edukacyjnych " z energią" to niesamowite przeżycie pełne emocji, fantastycznej przygody z nauką i odkryciami współczesnej cywilizacji.
W drodze powrotnej był jeszcze McDonald i o godz 19:30 spotkanie z rodzicami przed szkoła. 
Wycieczka była bardzo udana, uczniowie miło spędzili czas w gronie kolegów i koleżanek , a przy okazji poznali Trójmiasto i jego osobliwości.