Uroczystość

Dnia 30 kwietnia 2019 r w SP TWP odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 15 - rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Uroczystość rozpoczęła p dyr T Sęk na placu przed szkołą, gdzie zgromadzili się wszyscy uczniowie i nauczyciele.
P Dyrektor zainicjowała utworzenie "żywej flagi" z biało - czerwonych kartek papieru uniesionych przez uczniów do góry i tworzących flagę.
Następnie po odśpiewaniu hymnu narodowego weszliśmy do auli szkolnej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy ósmej.Wzbogaciła ona naszą wiedzę o tym patriotycznym wydarzeniu. W apelu nawiązano do naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu.
Ważnym elementem uroczystości było wspólne odśpiewanie Hymnu Unii Europejskiej oraz pieśni "Witaj Majowa Jutrzenko", a także "Prząśniczki" w wykonaniu uczniów kl II B, którzy przypomnieli nam w ten sposób o Roku Moniuszkowskim i zbliżającej się rocznicy urodzin wielkiego kompozytora.
Uroczystość upamiętniającą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja wzbogaciła w tym dniu debata n/t Konstytucji, zainicjowana przez uczniów kl III gimn.podczas której uczniowie prezentowali swoją wiedzę i poglądy na temat tej ważnej Ustawy.
Uroczystość budziła ogromne uczucia patriotyczne wśród uczniów i w ciekawy sposób przedstawiała wydarzenia historyczne i teraźniejszość.