Atrakcje

Dni 10 – 17 kwietnia 2019r. obfitowały dla uczniów klas pierwszych w wiele atrakcji. W środę, 10 kwietnia wyruszyliśmy na spacer ulicami naszego miasta. Uczniowie poznawali po drodze pomniki, ważne instytucje, odczytywali nazwy ulic, a także uczyli się wyznaczać kierunki geograficzne z zastosowaniem kompasów.  Mieli również okazję przypomnieć sobie zasady savoir – vivre  podczas  pobytu w restauracji. Poszliśmy również na umówione spotkanie do Straży Miejskiej.

Chcieliśmy poznać tajniki pracy, sprzęt oraz główne zadania straży miejskiej. Następnego dnia pojechaliśmy pociągiem do Gołotczyzny. W Muzeum Pozytywizmu odbyły się warsztaty wielkanocne. Szczęśliwi , z wielkanocnymi króliczkami wróciliśmy do Ciechanowa. W piątek zaś  wybraliśmy się do Ciechanowskiego Studia Edukacji Kulturalnej . Czekały tu na dzieci rożne zajęcia: gry i zabawy ruchowe, oglądanie filmu, prace plastyczne z orgiami oraz zadania z kodowaniem. W następnym tygodniu pojechaliśmy autobusem do Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie. Strażacy w sali  edukacyjnej ,, Ognik’’ poprowadzili z uczniami zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu bezpieczeństwa. Dzieci zobaczyły między innymi jak  rozprzestrzenia się dym w czasie pożaru, jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Zdobyli wiedzę , jakie informacje należy podać zgłaszając niebezpieczeństwo jakim jest pożar. Z zaciekawieniem oglądali wozy i sprzęt. Ostatniego dnia gościliśmy na warsztatach ,, Dinozaury i Jaskiniowcy’’ w  Stowarzyszeniu Pozytywnie Historyczni. Tak więc w tych dniach atrakcji dla pierwszoklasistów było co nie miara.