Szkoła Podstawowa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt!

 

  10 października gościliśmy w naszej szkole p. Milenę Abramczyk Kierowniczkę Schroniska dla Bezdomnych zwierząt w Pawłowie wraz z wolontariuszami, którzy przedstawili nam jednego z podopiecznych schroniska.

Pani Milena i wolontariusze opowiedzieli o funkcjonowaniu schroniska, o możliwościach adopcji psów, o pracy wolontariuszy. Dowiedzieliśmy się także, jak postępować, kiedy spotkamy błąkającego się, porzuconego lub zagubionego psa. Nasi najmłodsi uczniowie najbardziej ucieszyli się z możliwości zadawania pytań. Garnęli się również do głaskania psa. Wszyscy z wielką przyjemnością przekazali prezenty dla podopiecznych schroniska w postaci karmy, kocyków, misek .

Koło Młodych Ekologów