Szkoła Podstawowa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

ŻYWA LEKCJA HISTORII

  10 października 2018r uczniowie kl IV- VIII i kl III gimn. mieli okazję obejrzeć żywą lekcję historii.
Spotkanie z uczniami przy ogromnym ich zaangażowaniu przygotowała i przeprowadziła grupa pod nazwą " Bractwo historyczne KERIN".
  Ze względu na to, że w tym roku obchodzimy niezmiernie ważne wydarzenie - 100- Rocznicę Odzyskania Niepodległości, program przygotowany przez  bractwo, tematyką nawiązywał do obchodów odzyskania Wolności.
W trakcie spektaklu uczniowie mieli możliwość przypomnieć sobie drogę narodu polskiego do upragnionej wolności.
Adekwatne rekwizyty i udział uczniów w przywoływaniu  wydarzeń,  wyzwalały nie tylko zainteresowanie prezentacją, ale służyły przeżywaniu owych wydarzeń, wspomnieniom z książek, opowieściom tych , którym dane było walczyć o wolną Polskę.
Cenimy sobie takie lekcje i mamy nadzieję, że staną się misją i priorytetem wdrażania istotnych zmian w nauczaniu historii.