[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but Uczniowie.jpg is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

{gallery}Uczniowie.jpg{/gallery}

28.09.2018 to dzień symboliczny. Nasza szkoła uczestniczyła po raz kolejny w akcji  –VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.

Obchody rozpoczęliśmy od egzaminów pisemnych, które pozwoliły w każdej klasie wyłonić klasowych ekspertów tabliczki mnożenia.

Uczniowie Ci reprezentowali  swoje klasy w konkursie drużynowym, gdzie najlepszych 3-4 uczniów miało do rozwiązania 8 zadań.

Wyniki konkursu drużynowego:

1 miejsce: klasa VIII (skład drużyny: Olga Boniakowska, Marcin Niski, Jakub Sarnowski)

II miejsce:ex aequo  klasa VII ( skład drużyny: Mateusz Suwiński, Aleksander Tyjeński, Mateusz Kopczyński) oraz klasa III a gimnazjum (w składzie: Stanisław Kowalski, Angelika Toton, Maciej Rzeczkowski).

W akcję włączyliśmy również maluchy z klas I-II, zostały one odpytane z podstaw tabliczki mnożenia przez miłe asystentki z oddziałów gimnazjalnych. Klasy III i IV SP walczyły z poważniejszymi pytaniami.  Za trud łamania szarych komórek wszyscy  zostali nagrodzeni   odznakami Experta Tabliczki Mnożenia.

Zwycięzcom gratulujemy, dziękujemy za dobrą zabawę. Do  zobaczenia za rok w akcji IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.