Szkoła Podstawowa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

My też czytaliśmy "Przedwiośnie"

           8 września 2018r odbyła się 7 edycja ogólnopolskiej akcji "NARODOWE CZYTANIE" pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Szkoła Podstawowa TWP zgłosiła swój udział w tej szlachetnej, patriotycznej akcji. Tegoroczne Narodowe Czytanie zbiegło się bowiem z 100 - rocznicą Odzyskania Niepodległości. W tym roku wybraną lekturą było "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego oraz do wyboru spośród 44 - teksty Antologii Niepodległości.

           Akcja Narodowego Czytania została zainaugurowana w 2012r .Od tej pory Narodowe Czytanie to już tradycja, której celem ma być podtrzymanie zainteresowania literacką klasyką, zachęcenie uczniów do poznawania literatury i propagowanie czytelnictwa.W naszej szkole Narodowe Czytanie przyjęło bowiem bardzo uroczysty i podniosły wymiar.W role osób czytających włączyła się cała społeczność szkolna.     

           Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego rozpoczęła pani dyrektor Tatiana Sęk. Następnie w akcję czytania włączyli się uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i rodzice.Ciekawa prezentacja przedstawiająca  twórcę dzieła oraz główne wątki powieści jeszcze bardziej wprowadziła w nastrój prezentowanych fragmentów utworu.

            Na uwagę zasługuje też to, że w Narodowe Czytanie włączyli się uczniowie klas najmłodszych w szkole I-III. Uczniowie i ich rodzice czytali fragmenty wybranych utworów z Antologii Niepodległości.

           Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel organizatorów akcji i zechcieli zasiąść przed publicznością i przeczytać fragmenty naszej narodowej literatury.