foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„ABY CZŁOWIEK STAWAŁ SIĘ CORAZ BARDZIEJ CZŁOWIEKIEM, AŻEBY BARDZIEJ BYŁ, A NIE TYLKO WIĘCEJ MIAŁ, ABY UMIAŁ BARDZIEJ BYĆ Z DRUGIM I DLA DRUGICH. ”

Szkoła Podstawowa TWP w Ciechanowie

Goście

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.Uczniowie

Informacje dla uczniów (plan lekcji, organizacja roku szkolnego, samorząd uczniowski itp.)

Więcej

Rodzice

Informacje dla rodziców (spotkania z rodzicami, organizacja roku szkolnego, itp.)

Więcej

Nasza kadra

Kadra

Więcej

Dziennik elektroniczny

Logowanie do dziennika elektronicznego TWP w Ciechanowie

Więcej

 

W słoneczny wtorek, 12 czerwca uczniowie z klas 0 – 3 pod opieką swoich wychowawczyń oraz Pana Mariusza, Taty Piotrka z klasy II pojechali na wycieczkę. O świcie, tuż po szóstej stawili się w dobrych humorach pod szkołą. Podróż autokarem minęła radośnie i szybko. Pierwszym przystankiem było Muzeum Kolejnictwa, czyli Stacja Muzeum.

Tu, pod czujnym okiem przewodnika, zobaczyli pociągi, które kiedyś można było spotkać na polskich torach, obejrzeli przedmioty związane z koleją. Niektórzy mieli możliwość przymierzenia munduru i kolejarskiej czapki. Po zapoznaniu się z eksponatami w Muzeum, wycieczkowicze udali się do miejscowości Łoś, gdzie mieli uczestniczyć w warsztatach ceramicznych. Była to szalenie kreatywna przygoda. Podzieleni na dwie grupy mieli możliwość spróbowania swoich sił w różnych zadaniach związanych z tworzeniem ceramicznych cudów. Na początku wysłuchano informacji o procesie tworzenia takich przedmiotów. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda produkt na poszczególnych etapach – tuż po wyjęciu z formy, obróbce, wysuszeniu, po wypaleniu i kiedy powlecze się go warstwą szkliwa. Następnie samodzielnie ulepili z gliny dwie prace. W trzeciej części zajęć zdobili talerzyki i figurki kotów biskwitem i kredkami. Zajęcia zostały urozmaicone przerwą w trakcie której można było poszaleć na placu zabaw oraz zjeść pyszny posiłek – kiełbaski z ogniska i ciasto drożdżowe. Dzieci otrzymały też pamiątkowe dyplomy. Koniec przyszedł niespodziewanie. Do Ciechanowa wrócili przed 21.00. B yli zmęczeni ale z radością i entuzjazmem dzielili się przeżyciami. Zakupili wiele pamiątek, ale najważniejsze okazały się te ozdobione własnoręcznie. Wytwory z gliny zostały w Łosiu, gdzie przejdą proces wypalenia, a następnie dotrą do naszej szkoły. Dzieci czekają na nie z niecierpliwością.

Mapka

2021 Copyright Szkoła Podstawowa TWP w Ciechanowie Rights Reserved