Nasze wrażenia z wycieczki

Uczniowie Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie wraz z opiekunami w dniach 28 --30 maja przebywali na wycieczce turystycznej na trasie Kraków - Zakopane - Ojców.

28 05 2018r wczesnym rankiem, bo o godz 6:00 wyruszyliśmy z miejsca zbiórki w kierunku Krakowa. Podróż minęła spokojnie, uczniowie oczekiwali na spotkanie z przewodnikiem w Krakowie.

Zwiedzanie dawnej stolicy Polski rozpoczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego.Uczniowie podziwiali ziejącym ogniem Pomnik Smoka Wawelskiego i z zainteresowaniem słuchali znanej o nim legendy.

Niesamowite wrażenie wywołało zejście uczestników wycieczki  dość stromymi schodami do Smoczej Jamy -pełnej skrywanych tajemnic i wywołującej nastrój grozy.

Trudno wyobrazić sobie Kraków bez pobytu na Rynku Głównym. - najważniejszym placu w mieście To tu,

T Kościuszko składał przysięgę przed wyruszeniem na bitwę pod Racławicami.

Centralną częśc rynku zajmuje hala targowa zwana Sukiennicami.

Punktualnie o godz15:00 zebraliśmy się na krakowskim rynku, przy pomniku A Mickiewicza ,by wysłuchać hejnału z Wieży Mariackiej.

Dopełnieniem pobytu w Krakowie był spacer po mieście i podziwianie pięknych Plantów

PożegnaliśmyKraków o godz.17:00 i wyruszyliśmy na miejsce zakwaterowania do Zakopanego.

Po przydzieleniu pokoi i rozpakowaniu bagaży mieliśmy chwilę na refleksje z I dnia wycieczki.

Po kolacji udaliśmy się na wypoczynek, na który  po upalnym dniu wszyscy oczekiwali.

Dzień drugi pobytu na wycieczce to Zakopane.Ten czas był dla wycieczkowiczów szczególnie ekscytujący. Wjazd na Gubałówkę kolejką,  zjazd wyciągiem krzesełkowym, szaleństwo na zjeżdżalni grawitacyjnej, spacer Krupówkami sprawiły, że bardzo zmęczeni ,ale radośni wróciliśmy na obiadokolację.

Przepiękna pogoda odkrywała przed nami  niepowtarzalne w niczym piękno polskich Tatr.

Jeszcze tego dnia czekała na nas niespodzianka - dyskoteka, na którą już prawie nie było sił.

Ostatni dzień dostarczył uczniom wielu wrażeń na łonie natury,podpartych wzbogaceniem ich  wiedzy przyrodniczej i historycznej .

Udaliśmy się bowiem do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Podziwialiśmy piękną Dolinę Prądnika, wraz z ostanicami skalnymi o charakterystycznych kształtach i nazwach.

Cieszyliśmy się widokiem ruin Zamku w Ojcowie, podziwialiśmy Bramę Krakowską, piękne Żródełko Miłości.

Niebywałe emocje przeżyli uczniowie w Jaskini Ciemnej.

W czasie przejazdu uczniowie z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka otrzymali życzenia od Pani Dyrektor T Sęk .Opiekunowie, na prośbę p dyrektor zakupili uczniom lody.

Pobyt w Ojcowie zakończyliśmy w Pieskowej Skale, gdzie podziwialiśmy Zamek oraz Maczugę Herkulesa.

Z Ojcowa wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Podróż była przyjemna z kilkoma przystankami, odpoczynkiem i zjedzeniem co, nieco.

Po przyjeżdzie na miejsce czekali na uczniów stęsknieni rodzice.

Wycieczka była bardzo udana, ciekawy program oraz zdobyta wiedza sprawiły, że wszyscy byli  bardzo zadowoleni i  pełni pozytywnych wrażeń ,

Pozdrawiam!