Szkoła Podstawowa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

Sukces Basi Kolak

10 maja w Łomży po raz dwunasty odbył się Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Hanki Bielickiej „Radość spod Kapelusza”. Ogromny sukces odniosła Barbara Kolak, aktorka Teatru „Klapsik” działającego w PCKiSz. Będąc najmłodszą uczestniczką festiwalu  zajęła III miejsce. Do ścisłego finału zakwalifikowało się przeszło 40 uczestników z całej Polski. Jak podkreślił przewodniczący jury, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie Jan Zdziarski poziom tegorocznych finalistów był niezwykle wysoki.

Teatr i recytacja  jest wielką pasją dziewczynki już od najmłodszych lat. Basia jako ubiegłoroczna laureatka olimpiady  polonistycznej doskonali swoje umiejętności i warsztat w  niezwykle trudnej sztuce słowa z wielkim zaangażowaniem.  Instruktorem Basi jest Edyta Bojkowska- Kolak. Serdecznie gratulujemy młodej recytatorce nagrody i życzymy dalszych sukcesów.