Szkoła Podstawowa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

Wycieczka do Belgii

9 maja 2018 roku chętni uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły, pod opieką pani Tatiany Sęk i pani Katarzyny Wiktorowicz, wyruszyli na wycieczkę do Belgii. Podróż rozpoczęła się na lotnisku w Modlinie. Po udanym locie zakwaterowaliśmy się w hotelu ,,Sleep well" w Brukseli.

Mieliśmy możliwość zwiedzenia licznych muzeów np. Muzeum Historii Miasta. Odwiedziliśmy parlamenarium i zobaczyliśmy sam Parlament Europejski. Zostaliśmy także zaproszeni na spotkania w Ambasadzie Polski, Instytucie Polskim i organizacji pozarządowej TEPSA ( Trans European Policy Studies Association). Jednego wieczoru zjedliśmy także kolację w restauracji na Montage - dzielnicy afrykańskiej. Wieczorami chodziliśmy po starym mieście i podziwialiśmy jego uroki. W sobotę pojechaliśmy pociągiem do Brugii. Tam dostaliśmy rożne zadania do wykonywania w grupach. Dzięki nim zobaczyliśmy najciekawsze miejsca i dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy. Przewodnikiem naszej wycieczki była pani Anita Sęk. Po 5 dniach, w niedzielę wróciliśmy do domu zmęczeni ale szczęśliwi i pełni nowych doświadczeń. Maria Lalak i Julia Tadrzak (klasa 3a)