Szkoła Podstawowa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

Festiwal Projektów Edukacyjnych

17 kwietnia 2018r był w naszej szkole bardzo naukowy, niecodzienny. W tym bowiem dniu w ciagu 2 godzin lekcyjnych odbywał się Festiwal Projektów Edukacyjnych kl II gimnazjalnych.

Uczniowie w czasie prezentacji projektów - wytworów swojej pracy pod kierunkiem nauczycieli, mogli zainteresować swoich kolegów i koleżanki - makietą Nowego Jorku - Statuą Wolności - ciągiem matematycznym Fibonacciego - silniczkami, których działanie przy pomocy baterii wzbudzało ogromny podziw - doświadczeniami chemicznymi typu wulkan chemiczny,gumowe jajko, samozapłon i kolorowe mleko - matematyczny " bzik'' okazał się hitem oglądających - prezentacja multimedialna 'Czy twój dom jest ekologiczny'' zainteresowała również zwiedzających i była przygotowana przez uczniów dość profesjonalnie Tradycyjnie, ponieważ jesteśmy szkołą zintegrowaną nie mogliśmy również nie pokazać dokonań starszych kolegów klas I -III i 0. Uczniowie młodsi z podziwem mogli nie tylko oglądać projekty, ale również próbować własnych umiejętności w doświadczeniach i eksperymentach. Na zakończenie p Dyrektor podziękowała uczniom za ich pracę i "projektową pomysłowość'', a wszyscy mogli posmakować europejskich słodkości.