Szkoła Podstawowa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

Śniadanie Wielkanocne

Zgodnie z tradycją  TWP, jak każdego roku przed Świętami Wielkanocnymi, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się, by zaakcentować zbliżające się święta.       Uczniowie kl 0- III oraz ich opiekunowie spotkali się przy wielkanocnym stole dość wcześnie. Na tradycyjnym stole znalazła się święconka, a więc chleb, jaja w przeróżnej postaci, wędliny,ciasta wielkanocne oraz " baby drożdżowe"

Spotkanie uświetniła i nadała mu właściwej rangi obecność ks Prałata E Graczyka z naszej parafii oraz p dyrektor T Sęk. Ksiądz Prałat odczytał fragment Pisma św, i  zwrócił uwagę na ważność i istotę świąt.. Następnie złożył wszystkim świąteczne życzenia. Życzenia złożyła wszystkim również p dyrektor T Sęk. Po tej części spotkania wszyscy podzielili się jajkiem i mieli okazję posmakować innych specjałów, Nie zabrakło na stole owoców i warzyw , bo przecież w szkole realizowany jest Autorski program " Owocowo - warzywny alfabet zdrowia" Wszystkim sprzyjał radosny nastrój zbliżających się świąt.

Klasy starsze VI, VII oraz II i III gimn. spotkały się przy wielkanocnym stole nieco później. Tu również stół wielkanocny obfitował w różnorodne tradycyjne potrawy. Życzenia świąteczne składali nauczycielom ,pracownikom szkoły oraz koleżankom i kolegom przedstawiciele każdej z klas. Życzenia były niekonwencjonalne i bardzo szczere.  Pani dyrektor  również życzyła wszystkim zdrowych i szczęśliwych świąt spędzonych w gronie rodzinnym.

Ostatni dzień w naszej szkole przed feriami wiosennymi był radosny, panował nieco podniosły nastrój, pełen  zrozumienia i wzajemnej życzliwości.