Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny w SP TWP rozpoczął się niespodzianką dla klas 0, I II i III. Uczniowie zostali zaproszeni przez uczniów kl VII na aulę, gdzie " starsi koledzy i koleżanki'' przygotowali dla nich inscenizację związaną z nadejściem wiosny. Dzieci niezwykle entuzjastycznie przyjęły występ, chętnie brały udział w odpowiedziach na pytania ,związane z porą roku, otrzymywały za poprawne odpowiedzi cukierki i owacje.

Po uroczystości szkolnej klasy młodsze w orszaku wiosennym wraz z wychowawcami udali się z piękną Marzanną do Powiatowego Centrum Kultury, by tam wspólnie z koleżankami i kolegami z innych szkół "świętować' nadejście wiosny.

Uczniowie klas starszych naszej szkoły natomiast pozostali w szkole.Samorząd Szkolny wraz z nauczycielami zaplanowali wiele atrakcji.

Odbyła się prezentacja multimedialna, w czasie której uczniowie dowiedzieli się, jak witają wiosnę mieszkańcy różnych państw.

Niebywałą atrakcją powitania wiosny oczywiście było wyłonienie zwycięzcy najpiękniejszego przebrania na tę okazję.

Ogromną ciekawość przejawiali uczniowie na wyniki ankiety dotyczącej :

• najsolidniejszego ucznia
  • najlepszego nauczyciela
  • najzabawniejszego nauczyciela
  • nauczyciela perfekcjonistę

i tu bezkonkurencyjną zwyciężczynią została p dyrektor T Sęk

podobnie w konkurencji na najlepszego dyrektora również  p dyrektor T Sęk

Nie byłoby uroczystości oczywiście bez quizu i  konkursu piosenek o wiośnie

Zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali dyplomy i słodycze.

Zwieńczeniem uroczystości była zamówiona przez p dyrektor pizza dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Mimo raczej zimowej pogody, wszyscy poczuliśmy,,,że wiosna nadeszła, ,a z zimą trzeba się pożegnać.