Szkoła Podstawowa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie

Wycieczka edukacyjna do Warszawy

We wtorek 13.03.2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej TWP w Ciechanowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Podróż minęła wspaniale. Trwała krócej, niż się spodziewaliśmy. Dobry humor towarzyszył nam od samego początku.Pierwszym punktem naszego pobytu w stolicy było Stare Miasto. Podziwialiśmy tu zabytkowe kamieniczki, a spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta był dla nas niebywałą przyjemnością.

Rekonesans zakończyliśmy przed Kolumną Zygmunta wspólnym pamiątkowym zdjęciem wycieczkowiczów. Kolejnym punktem pobytu były warsztaty.,,Manufaktura Czekolady". To jedyny w Polsce zakład, w którym czekolada jest produkowana bezpośrednio z ziarna kakaowca. W ramach warsztatów mogliśmy podziwiać niespotykany i intensywny smak prawdziwej czekolady oraz popróbować smak ziarna kakaowca. W ramach warsztatów wykonywaliśmy własnoręcznie ozdabianą tabliczkę czekolady, którą oryginalnie zapakowaliśmy i zabraliśmy do domu.

W ramach kształcenia kulturalnego punktem naszej wycieczki był ,, Och Teatr". Sztuka ,,Mayday" była dla nas niesamowitym relaksem, pełna pozytywnych wrażeń, oraz wspaniałą komedią wyzwalającą ogromne emocje wśród uczniów.

Nie byłoby wycieczki bez odwiedzin McDonald's w drodze powrotnej.

Wycieczka była udana, miała ogromny walor wychowawczy i dydaktyczny. Na zakończenie pani dyrektor, która była kierownikiem wycieczki, podziękowała uczniom, opiekunom i panu kierowcy za wspólny pobyt w stolicy naszego kraju.